16:47 03.09.2021

Суд скасував норму ДБН, яка забороняє будівництво висоток поблизу Києва

1 хв читати
Суд скасував норму ДБН, яка забороняє будівництво висоток поблизу Києва

Шостий апеляційний адміністративний суд відхилив скаргу Міністерства розвитку громад і територій на рішення Окружного адміністративного суду Києва про визнання протиправним скасування наказу міністерства про закріплення в державних будівельних нормах (ДБН) заборони на будівництво багатоповерхових будинків у селах із населенням понад 1 тис. осіб. і кварталах садибної забудови.

"У середу в судовому порядку було скасовано пункт ДБН, який забороняв будівництво висоток у селищах-сателітах Києва. 1 вересня Апеляційний адмінсуд залишив у силі рішення суду першої інстанції. З 2 вересня рішення набрало законної сили, відповідна норма ДБН уже не діє", - повідомив юрист, член правління Асоціації адвокатів України Юрій Хапко у Facebook у п'ятницю.

За його словами, таке рішення відкриває для забудовників нові можливості в передмісті.

"Ні для кого не секрет, що Київ та регіон - одвічні конкуренти за покупців нерухомості. Останнім часом передмістя почало випереджати столицю за обсягом будівництва нових площ через низку факторів. З прийняттям такого рішення ця тенденція на ринку може продовжитись", - зазначив експерт.

Згідно зі скасованим судом пунктом ДБН Б.2.2-12:2019 "Планування та забудова територій", максимальна допустима висота житлової забудови в селах із населенням понад 1 тис. осіб становить 12 м (чотири поверхи). Розміщення багатоквартирних (секційних) будинків у кварталах садибної забудови не допускається.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА