13:30 06.09.2021

Суд у справі про збитий МН17 зможе оголосити свій вирок наприкінці 2022 року

3 хв читати
Суд у справі про збитий МН17 зможе оголосити свій вирок наприкінці 2022 року

Суд у справі про збитий МН17 буде готовий оголосити вирок наприкінці 2022 року, повідомив головуючий суддя Гендрік Стейнгаус.

У понеділок у судовому засіданні в судовому комплексі Схіпгол, анонсуючи порядок денний майбутніх слухань, зокрема в частині можливої дати оприлюднення вироку, він сказав: "Зазвичай суду потрібно два тижні, щоб винести своє рішення, але в цій справі це неможливо. Тому рішення не буде винесено в червні 2022 року. Як довго це займе, поки що невідомо, тому суд зарезервував три дати: 22 вересня, якщо не буде готове, то 17 листопада або ж 15 грудня 2022 року", - повідомив Стейнгаус.

За його словами, нинішній блок відведуть родичам, які використовують своє право говорити, а це понад 90 осіб, для чого суд зарезервував три тижні.

Стейнгаус нагадав, що в Нідерландах право говорити родичам у судових засіданнях існує з 2005 року. "Заяви такого роду допомагають оцінити наслідки таких подій. Ми не лише обговорюємо наслідки події, але їхнє (рідних) бачення подій як таких", - пояснив він.

Суддя також наголосив, що виступи рідних у суді будуть "вкрай емоційними, тому що вони втратили рідних, по-друге, тому що МН17 був збитий. Причина, за якою він був збитий, хто віддав наказ - той факт, що на ці запитання ще не відповіли, тому їхня скорбота та злість зростає. Вони говоритимуть про тих, кого втратили, про наслідки цієї трагедії. Вони будуть вкрай емоційними. І нелегко говорити про це, перебуваючи в такому центрі уваги. Але, з іншого боку, багато з них очікували цього", - сказав Стейнгаус.

Як повідомлялося, літак Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що здійснював рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий у небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. Усі 298 людей, що перебували на борту, загинули. Дві треті пасажирів - піддані Нідерландів. Причини катастрофи розслідує Міжнародна слідча група (ССГ), до якої увійшли представники правоохоронних органів України, Нідерландів, Бельгії, Австралії та Малайзії.

У вересні 2016 року група оприлюднила висновки, згідно з якими лайнер був збитий ракетою, запущеною із ЗРК "Бук", а два роки тому оголосила про приналежність "Бука" до російської 53 зенітно-ракетної бригади, що дислокується в Курську.

19 травня 2019 року було названо чотирьох підозрюваних у причетності до загибелі авіалайнера: Гіркін (Стрєлков), Дубінський, Пулатов та Харченко, яких було оголошено в міжнародний розшук. Їх обвинувачують у вбивстві 298 пасажирів літака і його аварії.

9 березня 2020 року в Нідерландах у судовому комплексі Схіпгола поблизу Амстердама розпочався судовий процес над чотирма обвинуваченими в трагедії рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній". На лаві підсудних мали бути три громадянина Росії та один українець - Ігор Гіркін (Стрєлков), Сергій Дубінський, Олег Пулатов та Леонід Харченко. Лише один із них - Пулатов, представлений адвокатами з нідерландської фірми, яким допомагає російський адвокат Кутіна. Суд відбувався за відсутності обвинувачених.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Польща вночі двічі піднімала військову авіацію через російські удари по Україні

27 квітня: Яке сьогодні свято, все про цей день

Чергову хвилю ракетної атаки РФ спрямовано на західні області, знову задіяно "Кинджали"

РФ знову обстрілює Україну, кілька груп ракет зафіксовано у східних і південних областях

Унаслідок нічного ракетного удару по лікарні в Харкові постраждала пацієнтка

Ізраїль готовий дати "останній шанс" переговорам для угоди з ХАМАС щодо заручників

SpaceX розраховує зробити місячну ракету Starship повністю багаторазовою до кінця 2025 року

Окупанти вдарили по Харкову, пошкоджено нежитлову цивільну інфраструктуру

Серед постраждалих у ДТП за участю голови Броварської РДА: 32-річна мати з донькою 2,5 років

РФ атакує Україну ракетами, зокрема "Кинджалами", підвищений рівень загрози ударів у кількох областях

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА