20:34 08.09.2021

Рівень забруднення повітря в Кривому Розі у серпні зберігся на рівні "дуже високий" через невеликі опади і спеку - моніторинг

2 хв читати
Рівень забруднення повітря в Кривому Розі у серпні зберігся на рівні "дуже високий" через невеликі опади і спеку - моніторинг

Рівень забруднення повітря в Кривому Розі (Дніпропетровська обл.) у серпні поточного року за індексом забруднення атмосферного повітря зберігся на рівні "дуже високий" через невелику кількість днів з опадами, сильну спеку, найбільші забруднення - в Інгулецькому районі, повідомляється в щомісячному бюлетені забруднення атмосферного повітря за липень, оприлюдненому управлінням екології на сайті Криворізького міськвиконкому в середу.

За даними Лабораторії спостережень за забрудненням атмосферного повітря (ЛСЗАП) Кривого Рогу, протягом минулого місяця спостерігалося перевищення гранично допустимих концентрацій (ГДК) з пилу у 104 випадках (44% проб), з формальдегіду - в 87 випадках (19%), фенолу - в чотирьох випадках (1%), оксиду вуглецю - в трьох випадках (1%) і діоксиду азоту - в десяти випадках (3%).

Середньомісячні концентрації діоксиду сірки, оксиду вуглецю, оксиду азоту, фенолу і аміаку на всіх п'яти постах спостережень міста не перевищували санітарно-гігієнічні норми, констатується в довідці. Перевищення пилу фіксувалося на всіх п'яти пунктах спостережень, з діоксиду азоту та формальдегіду - також на всіх п'яти постах.

Раніше начальник управління екології Світлана Охотнікова повідомляла агентству "Інтерфакс-Україна", що управління першим в Україні створило моніторингову мережу зі спостереження за станом атмосферного повітря на підставі даних лабораторій розташованих у місті підприємств.

Основними джерелами забруднення атмосфери викидами металургійних підприємств є коксохімічне, агломераційне, доменне, феросплавне і сталеплавильне виробництва. При цьому, зокрема, коксохімвиробництво забруднює атмосферу оксидами вуглецю і сірки, а також пилом. Аглофабрики виділяють оксиди сірки і вуглецю, а пил містить залізо і його оксиди, оксиди марганцю, магнію, фосфору, кремнію, кальцію, іноді частинки титану, міді, свинцю.

Доменне виробництво характеризується утворенням великої кількості доменного газу, що містить оксиди вуглецю й сірки, водень, азот, деякі інші гази і велику кількість колошникового пилу, що містить оксиди заліза, кремнію, марганцю, кальцію, магнію, частки шихтових матеріалів.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Права іноземців та осіб без громадянства, які хочуть служити у ЗСУ, буде унормовано – Таран

Київ з 1 листопада посилює карантинні обмеження – Кличко

Кличко: Діти в понеділок до шкіл не повертаються з канікул до поліпшення ситуації з COVID-19

Кличко просить уряд перевести Київ у "червону зону" через ситуацію з коронавірусом

З 1 листопада в Києві можна буде їздити в громадському транспорті лише з COVID-сертифікатами або тестом, перевірки здійснюватимуть спецгрупи

"УДАР Віталія Кличка" представив антикризовий план боротьби з епідемією "12 кроків для подолання наслідків епідемії коронавірусу"

Кім Чен Ин схуд на 20 кг, але його здоров'я в нормі, вважають у південнокорейській розвідці

Кабмін зобов'язав організації колективного управління перераховувати 25% прибутків від збору за відтворення на рахунок УКФ

У Харкові вакциновано майже 100% викладачів шкіл і вихователів дитсадків - Терехов

Кабмін розподілив 22 млн грн субвенції на тимчасове житло для переселенців

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА