Інтерфакс-Україна
07:19 09.09.2021

США не вважають талібів шанованими членами світової спільноти

3 хв читати
США не вважають талібів шанованими членами світової спільноти

Вашингтон не вважає, що рух "Талібан", який взяв в Афганістані владу, заслуговує на повагу світової спільноти, заявила в середу прес-секретар Білого дому Дженніфер Псакі.

"Ніхто в цій адміністрації, ні президент, ні хто-небудь з команди національної безпеки, не вважає, що "Талібан" - шановні, цінні члени світової спільноти", - повідомила Псакі на брифінгу.

За її словами, адміністрація США ніколи і не розглядала цього питання.

"Вони жодним чином цього не заслужили", - додала прес-секретар Білого дому.

Псакі зазначила, що новий уряд Афганістану - це тимчасовий Кабінет міністрів, до якого увійшли колишні і нинішні бойовики "Талібану".

"Ми цього не схвалювали, ми не заявляли, що збираємося його (цей уряд) визнавати", - уточнила Псакі.

При цьому вона наголосила, що США доводиться взаємодіяти з талібами, які контролюють Афганістан, насамперед для того, щоб повернути звідти своїх громадян. Псакі додала, що Вашингтон буде стежити за діями талібів у майбутньому, перш ніж ухвалювати щодо них будь-які рішення.

У держдепартаменті США раніше заявили, що у Вашингтоні мають намір дати оцінку новому уряду Афганістану, сформованому рухом "Талібан", базуючись не на його обіцянках, а на діях.

"Ми розуміємо, що таліби представили тимчасовий кабінет міністрів. Проте, ми будемо судити про" Талібан "за його діями, а не за словами. Ми ясно зазначили, (...) що афганський народ заслуговує інклюзивного уряду", - йдеться в заяві держдепу.

У ньому наголошується, що уряд "складається виключно з осіб, які є членами руху "Талібан" або їх близькими соратниками, в ньому немає жодної жінки". Крім того, як повідомив держдеп, в США "також стурбовані зв'язками і послужним списком деяких із цих осіб".

У заяві йдеться, що США будуть домагатися від талібів виконання зобов'язань щодо гарантування безпечного виїзду з країни іноземних громадян і афганців.

В ЄС також заявили, що проголошений рухом "Талібан" уряд не відповідає критеріям інклюзивності і не представляє всі етнічні і релігійні верстви населення Афганістану. Так, в ЄС зазначили, що таліби протягом декількох останніх тижнів обіцяли, що сформований ними уряд буде інклюзивним, і ЄС сподівався, що це відповідатиме дійсності.

Міністр закордонних справ Пакистану Шах Мехмуд Куреши зі свого боку заявив, що країна співпрацюватиме з новою владою Афганістану, якщо їх буде підтримувати афганський народ.

"Пакистан вважає, що афганці самі повинні вирішувати своє майбутнє. Ми будемо співпрацювати з урядом, у якого буде підтримка народу", - заявив Куреші.

Незважаючи на те, що більшість країн поки не поспішають визнавати новий уряд Афганістану, влада Китаю тим часом уже заявила, що готова будувати дружні відносини з "Талібаном", який взяв владу в країні. Минулого тижня представник руху розповів, що Пекін пообіцяв Афганістану збільшену гуманітарну допомогу, а також допомогу в боротьбі з пандемією COVID-19.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міноборони відкриє перший ментальний центр для військових на базі колишнього елітного комплексу під Києвом

Росіяни за добу здійснили 124 обстріли прикордонних територій Сумщини, пошкоджено житлові будинки та об’єкти інфраструктури – ОВА

Поліцейські затримали двох підлітків, що побили військового у Гідропарку

Аварійно-рятувальні роботи після обстрілу Харкова завершено

Сибіга обговорив з главою МЗС Литви подальші спільні кроки для відновлення миру та безпеки України та всієї Європи

Сибіга обговорив з головами МЗС Латвії та Польщі посилення тиску на РФ та зміцнення безпеки України

У шорт-листі кандидатів на главу "Укренерго" залишилися чинний керівник та ще два її представники

Дуда заявив про прагнення включити Польщу у французьку систему ядерного стримування

Трамп заявив, що США можуть вийти із переговорного процесу щодо врегулювання війні РФ проти України

ЗСУ отримали понад 200 багі зі сталі "Метінвесту", наразі автівки отримали прикордонники

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА