Інтерфакс-Україна
20:25 09.09.2021

В Україні збільшується кількість пролікованих методом тромболізису випадків інсульту

2 хв читати
В Україні збільшується кількість пролікованих методом тромболізису випадків інсульту

В Україні збільшується кількість пролікованих методом тромболізису випадків інсульту, але поширення цього методу все одно недостатньо.

До такого висновку дійшли учасники круглого столу "Надання медичної допомоги при інсульті під час пандемії COVID-19", проведеного в Києві в четвер.

"Завдяки реалізації Програми медичних гарантій (ПМГ) і навчання лікарів, кількість тромболітичних втручань збільшилась і продовжує збільшуватися приблизно на 0,5% на рік від усіх випадків ішемічного інсульту", - сказав керівник Інсультного центру клінічної лікарні "Феофанія", член робочих груп МОЗ і НСЗУ з питань інсульту Дмитро Лебединець.

За його словами, в 2018 році методом тромболізису були проліковані 0,5% з ішемічним інсультом, у 2019 році - 1%, у 2020 році вже близько 1,5% від усіх випадків ішемічного інсульту.

"Ми бачимо, що є зростання. У 2021 року ми сподіваємося, що лікування цим методом буде ще рости, оскільки сьогодні вартість тромболітика включена до ПМГ і може бути покрита за рахунок бюджету", - сказав він.

Лебединець зазначив, що тромболізис є одним із критеріїв надання допомоги пацієнтам з інсультом.

"Якщо правильно вибудувана система, то кількість тромболізису зростає. Щоправда, є країни, де кількість тромболізису досягає 20% усіх випадків ішемічного інсульту", - сказав він.

Зі свого боку, в.о. голови Національної служби здоров'я України (НСЗУ) Дмитро Самофалов зазначив, що у 2021 році в рамках ПМГ на лікування інсульту НСЗУ уклала контакти з 237 медичними установами, яким урамках ПМГ за лікування пацієнтів з інсультом виплачено 1,1 млрд грн з початку 2021 року.

"Це проліковано близько 80 тис. пацієнтів з інсультом", - сказав він.

Самофалов пояснив, що наразі НСЗУ має два типи контактів з медичними установами на лікування пацієнтів з інсультом: контракти з медустановами, які можуть виконувати лише тромболізис, і контракти з медичними установами, які можуть виконувати ендоваскулярне втручання з видалення тромбів - тромбоекстракцію.

"Ми наполягаємо, щоб пацієнтів з інсультом доставляли лише в ті медустанови, які мають договори з НСЗУ і навчені мультидисциплінарні команди", - сказав він.

Самофалов уточнив, що тариф на лікування інсульту без тромболізису / тромбоекстракції становить 15 тис. грн, лікування методом тромболізису - 54 тис. грн, тариф на ендоваскулярне втручання - 94 тис. грн.

Самофалов висловив надію, що в ПМГ 2022 року ці тарифи будуть збільшені.

При цьому він уточнив, що у 2020 році в Україні було проведено близько 200 тромбоекстракцій при інсульті.

Метод тромболізису при інсульті полягає у внутрішньовенному введенні ліків, які мають властивість швидко розчиняти тромб, який перекриває доступ крові до головного мозку.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ворог завдав чергової атаки дронами-камікадзе по Ізмаїльському району Одеської області

Пентагон призупинив постачання деяких ракет ППО та високоточних боєприпасів до України через виснаження запасів США - ЗМІ

Окупанти втратили 118 військових на Покровському напрямку - Генштаб

Сили оборони відбили з початку доби 112 ворожих атак - Генштаб

Келлог спростував нібито обіцянку Лукашенку обмежити удари ЗСУ по РФ: це обумовлено взаємними діями Москви

ГУР завдало удару по нафтопереробному заводу "Саратоворгсинтез" у Саратовській області РФ — Генштаб

Генштаб ЗСУ підтвердив ураження корпусу Іжевського заводу "Купол" у РФ після удару СБУ

В межах ініціативи Bring Kids Back UA повернули двох українських підлітків із окупованих територій — Єрмак

В Офісі Президента відбулася зустріч із делегацією ОБСЄ щодо підтримки України

Глави МЗС України та Німеччини відвідали Одеський порт, обговорили наслідки ударів РФ, ППО та продовольчу безпеку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА