Інтерфакс-Україна
07:42 10.09.2021

Загроза тероризму стала більш глобальною за останні 20 років, кількість потенційних терористів зросла

2 хв читати
Загроза тероризму стала більш глобальною за останні 20 років, кількість потенційних терористів зросла

Терористична загроза зараз - через 20 років після терактів 11 вересня 2001 року - видається менш яскраво вираженою, але тероризм поширився світом ширше, заявив телеканалу Sky news глава Міноборони Великої Британії Бен Воллес.

"Ми не бачимо нічого схожого на горизонті", - сказав він, маючи на увазі атаки угруповання "Аль-Каїда" проти США і американців в Ємені та Кенії в 1998 - 2001 роках.

За його словами, терористична загроза стала більш глобальною, проте "зараз вона не є настільки сконцентрованою".

Міністр пояснив, що "кількість людей, які можуть перетнути кордон і вдатися до насильства, ймовірно, більша, ніж вона була".

Говорячи про наслідки відходу військ США і Британії з Афганістану, Воллес зазначив деяке зростання терористичної загрози у світі, уточнивши, що захоплення влади в Афганістані рухом "Талібан" стало джерелом натхнення для груп ісламізму екстремістів. Також міністр зазначив зростання терористичних загроз в Африці і те, що сучасні технології дозволяють екстремістам у всьому світі обмінюватися інформацією про ведення підривних дій.

Водночас Воллес зазначив, що Британія ставить на озброєння групу нових безпілотників Protector - вартістю понад $359 млн, які, як зазначає Sky news, можна буде використовувати в боротьбі з тероризмом, зокрема в разі необхідності в Афганістані.

Ці безпілотники можуть бути оснащені бомбами, ракетами, а також камерами, радарами для збору інформації. Апарати типу Protector можуть триматись у повітрі 17 годин, дальність їх польоту - до 1931 км, тобто вдвічі дальша, ніж у безпілотників типу Reaper, дев'ять із яких стоять на озброєнні Британії, додає Sky news.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сили оборони уразили Кірішський НПЗ у Ленінградській області рф – Стратком ЗСУ

ЄС дозволив Україні продовжити роботу над переговорними кластерами після завершення скринінгу 30 вересня

Для України вперше під час євроінтеграції країн буде застосована унікальна процедура, яка дозволяє не чекати згоди Угорщини – віцепрем’єр Качка

В Польщі зростає хвиля проросійських настроїв, і роль політиків – зупинити цю хвилю – Туск

Естонія продовжить підтримку українських військових на 100 млн євро – міністр оборони Певкур

Здійснили комбіновану атаку на залізничну логістику окупантів: ліквідовано «росгвардійців», знищено дорожнє полотно - джерела в ГУР

В Україні в наступні дві доби переважно без опадів, лише на заході місцями дощі – Укргідрометцентр

Вартість війни для бюджету України за рік зросла на 22,9% у доларах – глава Бюджетного комітету Ради

На Київщині сталася детонація боєприпасів у поїзді, що перевозив військовий вантаж - Генштаб

Росіяни за добу вбили 4 жителів Донеччини – Філашкін

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА