15:44 13.09.2021

Зеленський відреагував на відмову Ради суддів делегувати своїх представників до Етичної ради: Я не допущу блокування головної реформи країни

2 хв читати
Зеленський відреагував на відмову Ради суддів делегувати своїх представників до Етичної ради: Я не допущу блокування головної реформи країни

Президент України Володимир Зеленський заявив, що не допустить блокування судової реформи, 16 вересня в Офісі президента України відбудеться робоча зустріч за участю голови Ради суддів, Верховного Суду, представників парламенту, а також послів "Великої сімки".

"Відповідно до абзацу шостого пункту 23-1 Прикінцевих та перехідних положень закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя" №1635-ІХ від 14 липня 2021 року, суб’єкт формування Етичної ради подає голові Вищої ради правосуддя список кандидатів до складу Етичної ради протягом тридцяти днів з дня надходження відповідного звернення голови Вищої ради правосуддя", - йдеться в повідомленні на сайті Офісу президента.

Так, зазначається, що суб'єктом подання є, серед іншого, Рада суддів України, яка має делегувати трьох представників до Етичної ради, однак на сьогоднішньому засіданні Рада суддів не змогла делегувати своїх представників до Етичної ради, що викликає занепокоєння щодо прогресу судової реформи через зупинення очищення судової системи.

"Я не допущу блокування найголовнішої реформи країни, яку обіцяв українцям і яку ініціював. Кожна незаконна дія, спрямована на блокування судової реформи, отримає негайну оцінку та відсіч. Я не дозволю суддям, які перешкоджають реформі й очищенню судової системи, позбавити українців права на справедливість. А судді, які хочуть працювати в прозорій системі, повинні мати повну підтримку", - зазначив Зеленський.

Зеленський також подякував міжнародним організаціям, які минулого тижня делегували експертів до конкурсної комісії, що обиратиме членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Етичного ради.

Раніше на своєму засіданні 13 вересня члени Ради суддів відмовилися делегувати своїх представників до Етичної ради, яка має перевіряти на доброчесність кандидатів та членів ВРП.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА