10:06 15.09.2021

Шанси ухвалення парламентом закону, що закріплює за Кабміном призначення керівника НАБУ, високі - Разумков

2 хв читати
Шанси ухвалення парламентом закону, що закріплює за Кабміном призначення керівника НАБУ, високі - Разумков

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вважає високими шанси ухвалення парламентом закону, що закріплює за Кабінетом Міністрів України прерогативу призначення керівника Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

"Я думаю, що шанси досить високі", - сказав Разумков в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", відповідаючи на запитання, чи ухвалить парламент закон, в якому призначення керівника НАБУ є прерогативою Кабінету Міністрів.

Він нагадав, що законопроект про НАБУ, який згодом став законом, спочатку мав проблеми з відповідністю Конституції України.

"Ми отримали рішення Конституційного Суду, яке багато в чому було виправдано - повноваження і президента, і Верховної Ради чітко виписані в Конституції, і таких повноважень, як призначення голови НАБУ, у них точно немає", - зазначив спікер.

За словами Разумкова, далі було два шляхи розвитку подій, які сьогодні перебувають на розгляді у Верховній Раді.

"Перший - переміщення цього функціоналу (призначення голови НАБУ) Кабінету Міністрів України. Тобто все залишається так, як є, відбувається відбір на конкурсній основі, після цього формальну функцію в цій ситуації, хай вибачить мене прем'єр-міністр, виконує Кабмін, який призначає керівника НАБУ на посаду", - розповів голова парламенту.

Разумков наголосив, що другий шлях - внесення змін до Конституції, і він важчий і триваліший.

"Другий шлях - більш важкий, і в нього з кожним днем я вірю все менше - це зміни до Конституції. Це за часом займе щонайменше півроку, а то й більше. У призначенні голови НАБУ може бути задіяна і Верховна Рада, яка бере участь у відборі, і президент. Або ж, наприклад, другий варіант - Верховна Рада призначає за поданням президента, але теж після конкурсної процедури. Тому мені ближчий, зрозуміліший перший шлях, щоб закріпити незалежність антикорупційних органів", - сказав Разумков.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА