Інтерфакс-Україна
20:30 17.09.2021

КС визнав неконституційним неможливість перегляду довічного ув'язнення

2 хв читати
КС визнав неконституційним неможливість перегляду довічного ув'язнення

Конституційний суд України (КС) визнав не відповідним Конституції України ст.1 ст.81 і ч.1 ст.82 Кримінального кодексу України про неможливість перегляду вироку особи, засудженої до відбування покарання у виді довічного позбавлення волі, повідомляє відділ комунікацій КС і правового моніторингу в п'ятницю.

"З огляду на встановлені Європейським судом з прав людини факти порушення Україною ст.3 Конвенції (про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року - ІФ) на підставі того, що покарання у вигляді довічного позбавлення волі є покаранням без перспективи звільнення, і з урахуванням того, що ч.2 ст.28 Конституції України є тотожною ст.3 Конвенції, КС вважає, що встановлене Кодексом покарання у вигляді довічного позбавлення волі як покарання без перспективи звільнення є несумісним з вимогами Конституції України", - йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням, рішення КС ґрунтується на документах міжнародного права і враховує практику органів конституційної юрисдикції європейських країн - Німеччини, Польщі, Румунії, Литви, Угорщини, а також західну наукову доктрину.

КС зобов'язав Верховну Раду невідкладно привести нормативне регулювання, встановлене статтями 81 і 82 КК, відповідно до Конституції України та схваленим рішенням.

Як повідомлялося, на початку вересня Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова обговорила з главою Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матильдою Богнер гуманізацію національного законодавства щодо осіб, які відбувають довічне покарання. За даними прес-служби Офісу омбудсмена, Україна лідирує серед країн Європи за кількістю ув’язнених на довічний термін - 1536 людей.

За словами омбудсмена, на сьогодні законодавство України не передбачає дієвого механізму з можливості звільнення довічних від подальшого відбування покарання і позбавляє так званого права на надію - перегляду рішення суду через певний період часу. Омбудсмен упевнена, що це питання може вирішити ухвалення Верховною Радою законопроектів №4048 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини" та №4049 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінальний кодекс України та Кримінальний процесуального кодексу України щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини" у другому читанні і в цілому.

"Тоді українське законодавство буде відповідати практикам ЄСПЛ щодо дострокового звільнення осіб, засуджених до довічного ув'язнення. Сподіваюся, що законопроекти будуть внесені до порядку денного найближчої сесії українського парламенту", - вважає Денісова.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Кривому Розі 14 загиблих внаслідок ракетного удару, з них 5 дітей

Безпілотні системи – геймченджер, і ми лише на старті розкриття їхнього потенціалу, - голова "АОЗ"

У Кривому Розі 12 загиблих, 50 поранених внаслідок ракетного удару РФ – Вілкул

Трамп заявляє про готовність В'єтнаму скасувати мита проти США

Росіяни завдали ракетного удару по Кривому Рогу

"УЗ" відновила програму "Залізні друзі", нарахувавши користувачам мобільного застосунку додаткові 10 тис. "обіймашок"

Правління банку "Український капітал" поповнилося експредставниками Комінбанку та БІЗбанку

Росія вже намагається дестабілізувати Європу за допомогою гібридних заходів, – голова Військового комітету ЄС

Росія вже намагається дестабілізувати Європу за допомогою гібридних заходів – голова Військового комітету ЄС

У Херсоні від артобстрілу окупантів пошкоджено лікарню та багатоповерхівки, є постраждалий

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА