Інтерфакс-Україна
14:08 24.09.2021

Суд узяв під варту учасника незаконної схеми постачання вугілля з окупованих територій на 1,5 млрд грн - Венедіктова

2 хв читати
Суд узяв під варту учасника незаконної схеми постачання вугілля з окупованих територій на 1,5 млрд грн - Венедіктова

Правоохоронці під час розслідування злочинної схеми сприяння терористичним організаціям "ЛНР" і "ДНР" шляхом організації громадянами України постачання вугільної продукції з тимчасово окупованих територій за рахунок державних підприємств України на загальну суму близько 1,5 млрд грн повідомили про підозру одному з її учасників, заявила генеральний прокурора Ірина Венедіктова.

"Ці злочини відбувались в кінці 2014 - на початку 2015 років за прямого втручання вищих представників влади РФ, які були зацікавлені в економічному розвитку терористичних організацій "ЛНР" і "ДНР". Мета - ослаблення державної та економічної безпеки нашої держави й отримання більш широких можливостей для втручання у внутрішні справи України", - написала Венедіктова на своїй сторінці у Facebook.

За словами генпрокурора, особі, яка забезпечувала постачання вугілля з тимчасово окупованих територій і створювала умови для укладення держпідприємством України прямих контрактів з "ЛНР" і "ДНР", повідомлено про підозру в державній зраді та сприяння діяльності терористичних організацій.

"За даними слідства, ця особа, тривалий час пов'язана з вугільним бізнесом, була однією з ключових зв'язних ланок схеми - він безпосередньо вів перемовини з представниками терористів, контролював завантаження вагонів, звітував "кураторам" цього процесу з українського та російського боку", - наголосила Венедіктова.

Печерський районний суд міста Києва задовольнив клопотання прокурора про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі 500 млн грн.

"Цілком очевидно, що питання постачання вугілля з окупованих територій контролювалися на дуже високому рівні і не могли жити самостійним життям без залучення або, якщо хочете, покровительства вищих чинів в правоохоронних органах. Хто давав відповідні інструкції цим правоохоронцям, взамін на що, за яких обставин - обов'язково встановить слідство", - заявила Венедіктова.

Досудове розслідування триває, встановлюють усіх учасників злочинної схеми.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

До України вдалося повернути ще вісім дітей з окупованих територій – Єрмак

"Укренерго" в середу обмежуватиме електрику населенню з 07:00 до 21:00, промисловості – на вечірню годину більше

Працівник НАБУ, у якого проведені обшуки, не пояснив підстави спостереження за Офісом генпрокурора - відомство

Більшість українських підлітків, які мають слабкий зв’язок з батьками, мають значний рівень стресу – соцдослідження

УЧХ проводить у Слов'янську тренінг для офіцерів ДСНС України

ССО повідомляє про розвідку та знищення ворога спецпризначенцями в Покровську

Качка: у звіті Єврокомісії зазначено, що обмеження воєнного стану є пропорційними і не йдуть далі, ніж потрібно

Росіяни вдень атакували Покровську і Петропавлівську громади, є загиблі і постраждалі – ОВА

Україна продовжує вживати заходи для покращення освіти і витрачає на неї таку частку ВВП, як і ЄС - Пакет розширення

ГУР спільно з пілотами ЗСУ та ССО атакували НПЗ "Лукойл-Ніжегороднєфтєоргсинтез" - джерела

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА