Інтерфакс-Україна
17:46 24.09.2021

Зеленський бачить потенціал України у формуванні сталого постачання харчовою продукцією

2 хв читати
Зеленський бачить потенціал України у формуванні сталого постачання харчовою продукцією

 Одним із пріоритетів України є розвиток системи ефективного сільського господарства та формування глобальної довіри до стандартів безпеки продовольчих продуктів, заявив президент України Володимир Зеленський.

Як повідомила прес-служба глави держави, про це Зеленський заявив у відеовиступі на саміті ООН із продовольчих систем у Нью-Йорку.

"Україна є одним із глобальних лідерів на ринку продовольства. Тому тема саміту є важливою для нас. Ми усвідомлюємо свою відповідальність у гарантуванні продовольчої безпеки. Україна – надійний партнер і навіть у найбільш панічні періоди поширення COVID-19 не створювала жодних обмежень для постачання продуктів харчування", - сказав глава Української держави.

За його словами, Україна усвідомлює, який внесок може зробити в забезпечення більш сталого та справедливого споживання, і активно працює над цими завданнями.

"Нашим пріоритетом залишатиметься розвиток системи ефективного сільського господарства та формування глобальної довіри щодо застосування напрацьованих стандартів безпеки продовольчих продуктів. Важливим є подальший сталий розвиток національних продовольчих систем. Маємо значний потенціал для збільшення своєї ролі у формуванні сталого постачання харчової продукції", - наголосив Зеленський.

Він нагадав, що Україна вже здійснила низку важливих і успішних кроків на шляху реалізації цього амбітного плану. Зокрема, приєдналася до Комітету із всесвітньої продовольчої безпеки й очолила Міжнародну рада по зерну. Крім того, з 1 липня в Україні запрацював повноцінний ринок землі.

Також, за словами Зеленського, серед пріоритетів напрацьованого в Україні проекту національної дорожньої карти трансформації продовольчих систем - ініціатива "Здорове харчування для всіх".

Серед інших важливих завдань, на думку глави держави, - рух у бік кліматичної нейтральності виробництва: цієї мети реально досягти в горизонті 2050 року.

"Однак її досягнення не повинне перетворитися на надмірні субсидії для заможних аграріїв із розвинутих країн. Допомогу мають отримувати ті, хто справді цього потребує: фермери з країн, що розвиваються. Кліматична політика не повинна призводити до подальшої економічної нерівності", - наголосив Зеленський.

Крім того, переконаний президент, необхідно зміцнювати внутрішній ринок і стимулювати експорт.

"Наша мета на цьому шляху – забезпечення продовольчої безпеки, перехід до стійких моделей виробництва та збуту, а також розвиток необхідних фінансових інструментів", - зазначив глава держави.

Він додав, що Україна є проактивним учасником процесу формування порядку денного в питаннях продовольчих систем.

"Ми готові й надалі працювати разом із партнерами та розвивати свої продовольчі системи в контексті глобальних викликів, що постають перед людством, – і наявних, і майбутніх", - резюмував Зеленський.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Окупанти втратили 118 військових на Покровському напрямку - Генштаб

Сили оборони відбили з початку доби 112 ворожих атак - Генштаб

Келлог спростував нібито обіцянку Лукашенку обмежити удари ЗСУ по РФ: це обумовлено взаємними діями Москви

ГУР завдало удару по нафтопереробному заводу "Саратоворгсинтез" у Саратовській області РФ — Генштаб

Генштаб ЗСУ підтвердив ураження корпусу Іжевського заводу "Купол" у РФ після удару СБУ

В межах ініціативи Bring Kids Back UA повернули двох українських підлітків із окупованих територій — Єрмак

В Офісі Президента відбулася зустріч із делегацією ОБСЄ щодо підтримки України

Глави МЗС України та Німеччини відвідали Одеський порт, обговорили наслідки ударів РФ, ППО та продовольчу безпеку

Мирна мешканка постраждала внаслідок атаки російського дрона на Купʼянщині — прокуратура

РФ ймовірно стратила українського полоненого — Омбудсман

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА