13:34 27.09.2021

Триває розслідування причин пожеж і вибухів боєприпасів протягом 2015-2018 років на військових складах - Венедіктова

3 хв читати
Триває розслідування причин пожеж і вибухів боєприпасів протягом 2015-2018 років на військових складах - Венедіктова

Триває розслідування причин пожеж і вибухів боєприпасів протягом 2015-2018 років на військових складах зберігання боєприпасів, за цей час допитано понад 3500 свідків і потерпілих, а також призначено близько 650 експертиз, заявляє генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

"Продовжується розслідування причин пожеж та вибухів боєприпасів упродовж 2015-2018 років на інших військових складах зберігання боєприпасів, зокрема складі ракетно-артилерійського озброєння сектору "А" у м. Сватове, 65 арсеналі в м. Балаклія та 6 арсеналі у м. Ічня", - написала Венедіктова у Facebook у понеділок.

За її словами, серед слідчих версій у всіх цих процесах, крім основних - вчинення диверсій і терористичного акту, послідовно перевіряють також причетність до скоєння злочину військових службових осіб з метою приховування фактів нестачі; недбале ставлення військових службових осіб до виконання службових обов'язків; настання пожеж і вибухів боєприпасів через самозаймання або інші природні фактори.

"Маємо вже і низку притягнутих до відповідальності військовослужбовців у зв'язку із вибухами на арсеналах. Наголошу, правоохоронці підозрюють цих осіб не у причетності до причин надзвичайних подій, а у службовій недбалості та бездіяльності, що призвели до більш тяжких наслідків пожеж на складах", - написала генпрокурор.

За її словами, найбільш імовірною причиною виникнення пожежі на складі ракетно-артилерійського озброєння сектору "А" у м. Сватовому є вчинення терористичного акту. Однак причинами розповсюдження пожежі та завдання шкоди у вигляді пошкоджень об'єктів військової частини, будівель місцевих жителів стало порушення вимог методичних рекомендацій, інструкцій, настанов, керівних документів Міністерства оборони України військовими службовими особами, невиконання ними наказів начальників.

"Саме за невиконання наказів керівництва щодо забезпечення діяльності складу притягнуто до кримінальної відповідальності начальника складу ракетно-артилерійського озброєння сектору "А", якого вироком суду у 2016 році визнано винним та призначено покарання у вигляді тримання в дисциплінарному батальйоні", - зазначила Венедіктова.

Крім того, за її словами, за недбале ставлення до військової служби в умовах особливого періоду повідомлено про підозру двом командирам артилерійських підрозділів ЗСУ. Через порушення керівних документів вони розташували підпорядковані їм підрозділи та ввірену військову техніку в безпосередній близькості до складу ракетно-артилерійського озброєння сектору "А" в м. Сватовому. При цьому не забезпечили розміщення кожної одиниці військової техніки на нормативно встановлених відстанях одна від одної і не провели облаштування капонірів та окопів для безпечного збереження озброєння та захисту від ураження. Внаслідок цього ввірена їм військова техніка була знищена під час пожежі на території складу ракетно-артилерійського озброєння, що призвела до детонації боєприпасів. Державі заподіяно понад 18 млн грн майнової шкоди.

"У всіх цих процесах для встановлення причин виникнення пожеж і вибухів боєприпасів на складах за ці роки допитано понад 3500 свідків та потерпілих, у тому числі із застосуванням поліграфа; проведено понад 1700 оглядів; отримано понад 50 тимчасових доступів до документів; призначено близько 650 експертиз, переважну частину яких уже завершено; проведено інші слідчі та процесуальні дії, і ми далі рухаємося до встановлення істини", - наголосила генпрокурор.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА