Інтерфакс-Україна
14:47 27.09.2021

СБУ викрила КБ у Дніпрі, яке на замовлення РФ модернізувало енергетичну інфраструктуру окупованого Криму

2 хв читати
СБУ викрила КБ у Дніпрі, яке на замовлення РФ модернізувало енергетичну інфраструктуру окупованого Криму

Служба безпеки України викрила конструкторське бюро (КБ) у Дніпрі, яке тісно співпрацювало з окупаційною владою Криму.

Як повідомляє прес-центр СБУ, зловмисники модернізували об'єкти енергетичної інфраструктури півострова, формально прикриваючись афілійованими підприємствами з РФ.

У СБУ зазначають, що це конструкторське бюро отримувало значні контракти від уряду РФ. Вартість лише одного з них сягнула близько 260 млн руб. ($3,5 млн). Серед їхніх проектів - виконання конструкторських робіт на об'єктах АТ "КримТЕЦ": "Сімферопольської ТЕЦ", "Камиш-Бурунської ТЕЦ" і "ТЕЦ Сакських теплових мереж".

Зловмисники діяли не напряму: щоб обійти український закон і "не співпрацювати з окупантами", вони створили кілька компаній у РФ. Саме вони і були формальними прикриттям цієї діяльності: брали участь у тендерах; від їхнього імені укладали угоди щодо реконструкції енергетичних об'єктів окупованого півострова.

Під час обшуків, проведених в офісному приміщенні та за адресами проживання зловмисників, вилучено технічну документацію щодо проведення робіт на підприємствах, розташованих у Криму; платіжні картки російських банків; печатки утворених на території РФ афілійованих компаній.

Наразі слідчі СБУ в рамках кримінального провадження, розпочатого за ч. 3 ст. 110-2 (фінансування дій, скоєних з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу, або захоплення державної влади, зміни кордонів території або державного кордону України) Кримінального кодексу України, здійснюють низку експертиз.

Планується повідомити про підозру організаторам злочинної діяльності.

Тривають слідчі дії для встановлення та покарання всіх причетних осіб.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Заступниками голови Державної податкової служби призначено Лисеюка і Троцка

Лідери країн JEF домовилися запросити Україну до посиленого партнерства

Сі Цзіньпін у Москві: Китай співпрацює з Росією, щоб спільно просувати рівноправний і впорядкований багатополярний світ і всеосяжну, загальнокорисну економічну глобалізацію

Лубінець закликав міжнародну спільноту посилювати тиск на РФ у зв’язку із систематичними порушеннями прав людини на ТОТ

Кабмін виділив Міноборони 10 млн грн на ремонт військової автотехніки, закупівлю оргтехніки та меблів

Розпочала роботу освітня платформа для жителів Криму - Міносвіти

Кабмін передбачив повернення грошової допомоги у разі появи чи установлення місця знаходження військового, який раніше значився загиблим

Кабмін розподілив майже 1,3 млрд грн субвенції на облаштування укриттів, створення та модернізацію їдалень у військових ліцеях

Генштаб ЗСУ: Українські сили на Курщині станом на 16:00 відбили три атак росіян, ще чотири бої тривають

Генштаб ЗСУ: на покровському та новопавлівському напрямках з початку доби ворог здійснив по 18 атак

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА