Інтерфакс-Україна
07:09 28.09.2021

Дипломатичні відносини між Україною і Росією обмежуються лише консульськими потребами

2 хв читати

Дипломатичні відносини між Україною і Росією обмежуються лише консульськими послугами, заявив заступник міністра закордонних справ України, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Турецькій Республіці Василь Боднар в ефірі телеканалу "Дім".

"Відносини між країнами (Росією і Україною - ІФ) сходять на нуль, і обмежуються лише забезпеченням ось цих консульських потреб", - сказав він в інтерв'ю.

При цьому, Україна не розірвала дипвідносини з Росією, оскільки жодна країна не погодилася представляти інтереси Києва в Москві, хоча "це рішення мало бути ухвалене ще в 2014 році, коли почалася активна фаза бойових дій".

"Але при цьому мільйони українців перебувають у Росії. Тоді перебували на заробітках, а зараз з різних причин. І здебільшого, наша дипломатична присутність там концентрується на консульській роботі. Тобто консули забезпечують наших громадян документами, відвідують у тюрмах, а їх там сидить кілька тисяч, і плюс - політичні заручники Кремля з Криму, це представництво наших інтересів у судах, в інших інституціях", - сказав він.

Боднар згадав Грузію, яка розірвала дипломатичні відносини з Російською Федерацією після війни 2008 року, її інтереси представляє Швейцарія.

"Ми проводили "зондування" позицій, жодна з країн, які представлені в Москві, відмовилася представляти наші інтереси, враховуючи таку кількість роботи, яку потрібно було б робити, щоб забезпечити інтереси наших громадян", - наголосив дипломат.

Боднар зазначив, що зараз дипломатична присутність між країнами на низькому рівні: немає посла ні України в Росії, ні Росії в Україні.

Він додав, що, швидше за все, таке представництво буде тільки зменшуватися.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Права на показ 4 сезонів Ліги чемпіонів на 5 найбільших ринках Європи

Понад 230 бойових зіткнень за добу на фронті, найбільше на покровському напрямку - Генштаб

Генштаб: одним із найбільш ефективних засобів DeepStrike є дрон FP-1 від Fire Point, їхній "Фламінго" наразі експериментальна зброя

Співвласник Fire Point: Міндіч хотів 50% акцій компанії, але ми йому відмовили, ніяких обшуків у нас не було

Сибіга провів телефонні перемовини з керівниками зовнішньополітичних відомств європейських країн

Трамп вважає, що Зеленському доведеться обирати між мирним планом і подальшою боротьбою

Туск: унаслідок російської атаки на Тернопіль загинули громадянка Польщі та її семирічна донька

Глави МЗС України та Хорватії обговорили ситуацію на фронті, мирний процес і важливість європейської єдності

Сибіга поінформував главу МЗС Норвегії про переговори Зеленського з партнерами щодо припинення вогню

Президент Румунії вітає поновлені зусилля Трампа щодо припинення війни та підтверджує свою підтримку України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА