13:13 28.09.2021

Майже третина українців володіє польською мовою - дослідження

2 хв читати
Майже третина українців володіє польською мовою - дослідження

Майже третина (28%) опитаних українців зазначили, що володіють польською мовою, свідчать результати соціологічного дослідження "Поляки та українці в щоденних контактах", проведеного польською компанією MASMI та українською InfoSapiens.

За даними опитування, особливо це стосується представників молодших і середніх вікових груп. Близько третини респондентів, незалежно від вікової групи та статі, говорять польською мовою на середньому рівні, 10% знають мову добре, 30% - погано, а 27% - дуже погано. У регіональному плані знання польської є найбільш поширеним (44%) у Західній Україні завдяки її географічній близькості до Польщі та історичним й економічним зв'язкам.

Водночас лише 12% польських респондентів заявили, що знають українську мову хоча б на базовому рівні. При цьому з тих, хто володіє українською мовою, 14% заявили про середній або високий рівень володіння, а решта (86%) має базові знання. Водночас 59% усіх опитаних і 86% старших респондентів (55-74 років) заявили, що так чи так знають російську мову. Серед поляків, які володіють російською, у 36% - базовий рівень, а у 39% - середній, і лише 2% стверджують, що добре знають російську.

Організаторами соціологічного дослідження є представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Польщі, Східноєвропейський коледж Яна Новака-Єзьоранського у Вроцлаві, Рада зовнішньої політики "Українська призма". Дослідження провели польська компанія MASMI та українська InfoSapiens паралельно в обох країнах у грудні 2020 року методом онлайн-інтерв'ю (CAWI) з репрезентативними вибірками з Польщі (1051 респондент) та України (2243 респонденти).

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

США дали зрозуміти, що не вагатимуться в разі необхідності застосовувати обмеження проти Росії

Акція в центрі Києва завершилася

Питання постачання третини необхідного "Центренерго" на зимовий період вугілля в активній стадії переговорів – член дирекції

Акція з Майдану Незалежності у Києві перемістилася до Офісу президента

НКРЕКП затвердила тариф "Укренерго" на передачу е/е на 2022 рік у розмірі 345,64 грн/МВт-год – на 17,6% вище за поточний

Український політв'язень Іван Яцкін оголосив голодування – адвокат

"Метінвест" утворив компанію для управління українськими вугільними активами

Листопад 2021 року у Києві увійшов у десятку найтепліших з 1881 року

Етична рада ВРП провела перше засідання: затверджено перші розділи регламенту та обрано керівництво

Понад 20 країн зафіксували випадки захворювання на "омікрон"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА