11:25 29.09.2021

ЄСПЛ розглядає справу про маніпуляції з відбором суддів Верховного Суду, повідомляє ЦПК

1 хв читати
ЄСПЛ розглядає справу про маніпуляції з відбором суддів Верховного Суду, повідомляє ЦПК

Європейський суд з прав людини комунікував справу за позовом судді Романа Брегея, в якій позивач оскаржує порушення під час формування Верховного Суду в 2017 році, повідомляє Центр протидії корупції (ЦПК).

За даними ЦПК, відповідне рішення оприлюднено на сайті суду 27 вересня.

Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Брегей оскаржив у ЄСПЛ рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС), ухвалене в рамках конкурсу до Верховного Суду в березні 2017 року.

"Цим рішенням ВККС "реанімувала" 43 кандидатів до Верховного Суду, які не набрали мінімальний допустимий бал за практичне завдання, а отже, за правилами самої ВККС не повинні були пройти до наступного етапу конкурсу", - наголошується в прес-релізі.

Одне з ключових питань, яке стоїть перед ЄСПЛ, - чи законно ВККС допустила до наступного етапу конкурсу 43 кандидатів, які не набрали мінімального бала.

"Рішення ЄСПЛ може стати першим документом, який на такому високому рівні зафіксує порушення, допущені ВККС під час відбору суддів Верховного Суду. Досі про ці порушення говорили лише експерти та самі учасники конкурсу, тоді як влада всіляко намагалась створити картинку найпрозорішого та найсправедливішого відбору", - зазначає експерт ЦПК Галина Чижик.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА