14:38 01.10.2021

Україна має облаштувати держкордон із Росією та Білоруссю за два роки - Монастирський

2 хв читати
Україна має облаштувати держкордон із Росією та Білоруссю за два роки - Монастирський

Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський заявляє про необхідність протягом 2022-2023 років облаштувати держкордон із Росією та Білоруссю.

Як повідомив Департамент комунікації МВС України, в п'ятницю міністр у Луганській області оглянув нещодавно зведену ділянку українсько-російського кордону в зоні відповідальності Луганського прикордонного загону, ознайомився з інженерними пристроями і системою охорони державних рубежів.

Глава МВС заявив, що система здатна протидіяти потенційним спробам вторгнення, диверсійного проникнення, нелегальній міграції та контрабанді.

"Ми зараз інші, ніж вісім років тому. Держава докладе всі зусилля та фінанси, щоб облаштувати нарешті ділянки кордону з Росією та Білоруссю. Наступного року має бути "велике будівництво кордонів". Це й інженерні споруди, виконані спеціалістами, й загалом новий інтелектуальний кордон, який дасть можливість прикордонникам на 100% контролювати межі нашої країни", - зазначив Монастирський.

Окрім того, зазначив він, МВС зосередить увагу на забезпеченні хороших умов служби, зокрема гідний рівень оплати для особового складу.

"Я знаю, що існує брак кадрів. Але і з цими проблемами будемо працювати", - сказав міністр.

За його словами, для повного облаштування кордонів необхідно 17 млрд грн. МВС уже звернулося до уряду з вимогою закласти ці цифри до бюджету 2022 року.

"Сьогодні я побачив зовсім інший рівень облаштування кордону. Це інтелектуальний кордон, який потребує мінімального втручання людини. І навіть з Києва можна відслідкувати порушення рубежів держави… Ділянка з протяжністю понад 100 кілометрів вже облаштована. Але ми маємо ще тисячі кілометрів необлаштованого кордону", - сказав Монастирський.

Особливо це актуально в умовах нових міграційних викликів, зумовлених кризою в Афганістані та дій Білорусі щодо сусідів з ЄС: Польщі й балтійських країн.

У свою чергу голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко зазначив, що роботи з облаштування кордону тривають.

"У цьому році ми плануємо прийняти в експлуатацію половину вже остаточно завершеної ділянки Харківського прикордонного загону. На наступний рік заплановано проведення інженерних робіт на ділянках Сумського та Луганського загонів, щоб повністю захистити кордон з Росією", - сказав він.

Протяжність кордону з РФ на суші 1974 км, із них 409 км Донецької та Луганської областей Україна тимчасово не контролює.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА