07:36 03.10.2021

Глава конституційної комісії Білорусі розповів, як планують обмежити президентські терміни в новій Конституції країни

2 хв читати
Глава конституційної комісії Білорусі розповів, як планують обмежити президентські терміни в новій Конституції країни

Президент Білорусі в разі ухвалення нової конституції зможе розраховувати лише на два терміни обрання загальною тривалістю не більше 10 років, однак чи увійдуть до цього періоду роки, вже проведені при владі Олександром Лукашенком, поки незрозуміло.

"Комісія запропонувала, щоб президент виконував повноваження не більше двох термінів. У нас п'ятирічний термін встановлений для президента. Загалом - 10 років. Загальноприйнятий підхід - змінюваність влади, нові стимули", - заявив в ефірі телеканалу "Білорусь-1" у суботу глава Конституційної комісії Петро Міклашевич.

Він не повідомив однозначно, чи будуть братися до уваги минулі президентські терміни нинішнього глави держави Олександра Лукашенка, однак висловив упевненість, що зміни принесуть лише користь. За словами Міклашевича, обмеження терміну правління дозволить підвищити відповідальність керівників і "результативність на усіх напрямах".

Очікується, що референдум з питань змін до Конституції відбудеться не пізніше кінця лютого 2022 року.

Як повідомлялося, допрацьований проект поправок до Конституції Білорусі було направлено президенту 31 серпня.

Лукашенко на Всебілоруських народних зборах (ВНС) у лютому заявив, що проект нової Конституції буде готовий протягом року.

У середині березня президент підписав указ №105 про Конституційну комісію. Документ схвалений для реалізації положень резолюції ВНС. Створеній комісії доручено було розробити пропозиції щодо змін до основного закону країни і забезпечити їх всенародне обговорення. До її складу увійшли 36 людей на чолі з головою Конституційного суду Білорусі Петром Міклашевичем.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА