07:34 04.10.2021

США повинні повернути Тегерану заморожені в результаті санкцій активи

2 хв читати
США повинні повернути Тегерану заморожені в результаті санкцій активи

Тегеран наполягає на тому, щоб Вашингтон на знак доброї волі і готовності до відновлення переговорів у Відні з атому повернув $10 млрд заморожених коштів Ірану, заявив міністр закордонних справ Ірану Хосейн Амір Абдоллахіян.

"Вони не бажають повертати $10 млрд, що належать іранській нації. А в цьому випадку ми могли б сказати, що американці один раз за останні кілька десятиліть врахували інтереси іранської нації", - сказав міністр в інтерв'ю іранському телебаченню.

Іран не зміг отримати десятки мільярдів доларів своїх активів в іноземних банках, отриманих, головним чином, за рахунок експорту нафти і газу, через санкції США щодо його банківського і енергетичного секторів.

Абдоллахіян зазначив, що у вересні офіційні представники США через посередників в ООН виходили на контакт з Іраном, щоб домовитися про відновлення припинених у червні віденських переговорів з відновлення в повному обсязі Спільного всеосяжного плану дій (СВПД) з іранського атому.

"Американці намагалися зв'язатися з нами різними каналами (в ході сесії ГА ООН - ІФ) у Нью-Йорку, і я сказав посередникам, що якщо наміри Америки серйозні, то необхідно серйозне свідчення цього", - сказав він, додавши, "нехай розморозять, щонайменше, $10 млрд заблокованих грошей".

Міністр повторив, що Тегеран завершує підготовку до віденських переговорів і незабаром вони відновляться.

З квітня до червня цього року Іран і низка світових держав провели шість раундів переговорів у Відні з метою відновлення СВПД. Наразі переговори поставлені на паузу: іранські офіційні особи заявляли, що Тегеран буде готовий продовжити переговори після інавгурації на початку серпня нового президента Ірану Ібрагіма Раїса і формування нового уряду.

На церемонії інавгурації 5 серпня Раїса заявив, що Тегеран готовий до переговорів і підтримає дипломатичні ініціативи за умови скасування США антиіранських санкцій.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА