22:10 04.10.2021

Світові авіакомпанії взяли на себе зобов'язання скоротити викиди CO2 до нуля до 2050

2 хв читати
Світові авіакомпанії взяли на себе зобов'язання скоротити викиди CO2 до нуля до 2050

Світові авіакомпанії взяли на себе зобов'язання щодо скорочення викидів CO2 до нульового рівня до 2050 року, йдеться в повідомленні Міжнародної асоціації повітряного транспорту (ІАТА).

Відповідна резолюція була схвалена в понеділок членами IATA, до якої входить 290 компаній, що забезпечують 82% світових авіаперевезень.

"Світові авіакомпанії ухвалили важливе рішення домогтися стійкості польотів. Відновлення активності в секторі після COVID-19 буде рухатися шляхом зниження викидів", - заявив генеральний директор IATA Віллі Волш.

Колективні зусилля авіакомпаній і заходи підтримки з боку держав повинні дозволити галузі скоротити викиди до нульового рівня до 2050 року, зазначив він.

Таке завдання є досить амбітним для сектора, який щойно почав відновлюватися після викликаної пандемією COVID-19 кризи, пише газета Financial Times. Декарбонізація авіаційної галузі, на частку якої припадає 2% глобальних викидів, є досить складною, і IATA визнає, що виклик є серйозним.

"Декарбонізація галузі є реальним викликом, оскільки у нас немає чіткого рішення на короткострокову перспективу, - зазначив Волш. - Однак ми твердо впевнені, що надійний шлях до цієї мети існує".

Серед заходів, які планують ухвалити авіакомпанії, - активне застосування екологічно чистого авіаційного палива (SAF), яке нині проводиться в недостатніх обсягах. Крім того, вони розраховують на впровадження нових технологій, підвищення ефективності інфраструктури, а також використання галуззю електричних і водневих двигунів.

Волш зазначив, що два найбільших світові виробники літаків - Boeing Co. і Airbus SE - роблять недостатньо для розробки нових технологій з метою зниження викидів.

Китайські авіакомпанії виступали за те, щоб перенести термін досягнення мети нульових викидів галуззю на 2060 рік, пише FT. Однак, за словами Волша, європейські авіаперевізники вже відчувають на собі тиск і необхідність прискорити терміни реалізації цієї мети.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Стефанчук: реальний склад Ради – близько 360 народних депутатів

Ворог втратив на двох напрямках 616 військовослужбовців - Генштаб

Стефанчук не виключає оптимізації роботи Ради після війни

Від початку доби відбулося 194 бойових зіткнення - Генштаб

Роботу української енергосистеми забезпечують надзвичайні технічні рішення - Галущенко

Головний рабин України зустрівся з призначеним Трампом спецпредставником по Україні генералом Келлогом

Зеленський і прем'єр-міністр Іспанії домовилися про зустріч у Брюсселі наступного тижня

У Міноборони заявляють, що гарантують завчасне планування тилового забезпечення ЗС України на 2025 рік

Сирський повідомляє про жорсткі бої на покровському напрямку: РФ кидає всі наявні сили, доводиться ухвалювати нестандартні рішення

Проведення зустрічі у форматі "Рамштайн" на найвищому рівні залежить від можливості Байдена приїхати до Європи

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА