16:44 06.10.2021

Кабмін збільшив штраф за незаконний вилов риби в десятки разів

2 хв читати
Кабмін збільшив штраф за незаконний вилов риби в десятки разів

Кабінет Міністрів України схвалив підвищення штрафів за незаконний вилов риби, розмір штрафної санкції за незаконний вилов того чи того виду водних біоресурсів переглянуто залежно від його рідкості та господарської цінності і збільшено в рази, цей захід дасть змогу привести законодавство у відповідність до економічних реалій сьогодення.

Відповідну постанову, що вносить зміни до постанови Кабміну "Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів" №1209 від 21 листопада 2011 року, уряд ухвалив на засіданні в середу.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, штраф за незаконний вилов карася сріблястого зросте в 93 рази (з 17 до 1,58 тис. грн), окуня - у 186 разів (з 17 до 3,16 тис. грн), краснопірки - в 23 рази (з 68 до 1,56 тис. грн), ляща - в 9,7 раза (зі 170 до 1,65 тис. грн), щуки - в 10,2 рази (вз 340 до 3,47 тис. грн), сома - в 12 разів (з 425 до 5,12 тис. грн), раків - у 130 разів (з 25,5 до 3,33 тис. грн) та ін.

Документ уточнює, що штрафи за це правопорушення, які були раніше, не відповідають нинішній економічній ситуації в країні та не спонукають порушників до припинення незаконної діяльності. Отже, зростання матеріальної відповідальності за незаконний вилов риби дасть змогу забезпечити раціональне природокористування і сталий розвиток рибного господарства.

Крім того, реалізація постанови збільшить надходження від відшкодування заподіяних рибному господарству України збитків до місцевих бюджетів.

За даними на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства, державна політика щодо порушників, які вдаються до незаконного рибальства, у подальшому посилюватиметься.

"Масове браконьєрство водних біоресурсів становить величезну загрозу національній екологічній безпеці України, а стримувальні важелі до сьогодні не діяли, як треба. Браконьєру простіше сплатити штраф, тому що він становив 0,000001% від їхнього заробітку. У деякі роки браконьєри могли за рік добути стільки ж риби, скільки всі риболовецькі промислові підприємства України разом", - наводить відомство слова міністра агрополітики Романа Лещенка в повідомленні.

Як повідомлялося, Міністерство захисту навколишнього середовища та природних ресурсів у грудні 2020 року заявило про плани значно підвищити розмір штрафів у сфері екології, браконьєрства, злочинів посадових осіб щодо забруднення атмосферного повітря, води, управління відходами.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У ЦАХАЛ заявляють, що ліквідували члена командування "Хезболли"

Зеленський і фон дер Ляєн обговорили кроки, які дадуть змогу Україні зберегти щонайменше чверть генерації

Зеленський: Активно готуємося до переговорів із президентом Байденом і представниками обох партій Конгресу

Росіяни обстріляли Станіслав, загинула жінка

У Києві до кінця року мають розробити Концепцію меморіалізації та план дій щодо її впровадження

Неурядові організації мають отримати дозволи влади для пересування Донецькою областю

В Умані з понеділка посилюють заходи безпеки напередодні Рош га-Шана

У Миколаєві відкриють станцію для сортування та переробки будівельного сміття - ПРООН

У суботу заходи обмеження споживання е/е не плануються - "Укренерго"

Шмигаль домовився з фон дер Ляєн щодо проведення в Києві спільного засідання уряду і колегії ЄК наприкінці 2024 - на початку 2025 р.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА