11:30 08.10.2021

Верховний Суд направив до КС звернення щодо конституційності закону про призначення членів ВРП

1 хв читати
Верховний Суд направив до КС звернення щодо конституційності закону про призначення членів ВРП

Верховний Суд направив до Конституційного Суду звернення Вищої ради правосуддя щодо неконституційності положень закону про порядок призначення членів ВРП.

Таку постанову судді Верховного Суду ухвалили на пленумі в п'ятницю. "За" проголосували 129 суддів, "проти" - 15.

Виступаючи на пленумі з агрументацією звернення до КС, голова ВС Валентина Данішевська зазначила, що реалізацію судової реформи необхідно "убезпечити від порушень Конституції".

"Для мене особисто цей крок (звернення до КС) є обов'язком Верховного Суду... Він потрібен тим, хто впроваджуватиме цю реформу... щоб кожна дія етичної ради не оскаржувалася", - наголосила голова ВС.

Народний депутат, представник Верховної Ради в КС Ольга Совгиря пояснила у Telegram-каналі, що пленум Верховного Суду ухвалив рішення звернутися до Конституційного Суду України з конституційним поданням щодо конституційності окремих положень закону України від 14.07.2021 №1635- ІХ у частині реформи Вищої ради правосуддя.

"Положеннями передбачається створення Етичної ради з перевірки доброчесності членів Вищої ради правосуддя", - написала Совгиря.

У свою чергу екс-народний депутат Сергій Лещенко написав у Telegram-каналі, що "Верховний Суд звернувся до Конституційного Суду щодо "неконституційності" судової реформи Володимира Зеленського, чим відкрив шлях до її знищення".

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА