Медведчуку в понеділок вручать нову підозру, стверджує його соратник Кузьмін
Народному депутату фракції "Опозиційна платформа - За життя" Віктору Медведчуку Офіс генерального прокурора хоче вручити нову підозру, щоб заарештувати, заявив його колега з фракції нардеп Ренат Кузьмін.
"За новою підозрою Медведчуку та черговою спробою його заарештувати влада намагається заховати корупційний скандал із офшорами Зеленського. Сьогодні шахраї з ДБР повісткою викликали Медведчука нібито для ознайомлення з матеріалами давно вже закінченої кримінальної справи про державну зраду та порушення правил ведення війни, а інші шахраї з Генпрокуратури вломилися до ДБР і незаконно намагалися пред'явити Медведчуку нову підозру в державній зраді та сприянні тероризму. І справа навіть не в процесуальних порушеннях, яких допущено безліч. І навіть не в абсурдності обвинувачень", - написав Кузьмін у своєму Telegram-каналі в п'ятницю.
За словами нардепа, пред'явленням підозр та спробою заарештувати Медведчука "влада цинічно намагається відвернути увагу громадськості від "пандорського" скандалу із Зеленським".
"Адвокати Медведчука сьогодні не дозволили прокурорам порушити закон і вручити йому нову підозру. Прокурори обмежилися лише врученням повістки про виклик на понеділок. Тепер уже очевидно, що в понеділок Медведчуку вручать таки нову підозру і вимагатимуть у суді його арешту або внесення божевільної застави в мільярди гривень", - заявив Кузьмін.
Як повідомлялося, 2 лютого президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО про персональні санкції проти нардепа фракції "ОПЗЖ" Тараса Козака, яким фактично заблокував діяльність трьох пов'язаних із Медведчуком телеканалів: "112 Україна", Newsone та ZIK.
РНБО 19 лютого запровадила персональні санкцій проти Медведчука і його дружини Оксани Марченко, а також пов'язаних із ними компаній, через фінансування ними тероризму, 20 лютого президент України указом увів його в дію.
Того самого дня РНБО доручила Кабміну вжити необхідних заходів для повернення в державну власність частини магістрального нафтопродуктопроводу "Самара-Західний напрямок" (СЗН), що проходить територією України. Деякі ЗМІ називали Медведчука одним із бенефіціарів "СЗН", але в партії "ОПЗЖ" заявили, що Медведчук і члени його родини не мали і не мають стосунку до нафтопродуктопроводу. 2 квітня президент України Володимир Зеленський заявив про повернення "СЗН" у власність Української держави.
15 квітня Зеленський за підсумками засідання РНБО заявив про ініціативу з розробки законопроекту щодо олігархів з метою обмеження їхнього впливу на політику й ухвалення законів в Україні. За його словами, "вплив олігархів на Україну, на вибір України, на економіку України, на закони, на Верховну Раду допускати більше не можна".
11 травня нардепам Медведчуку і Козаку було повідомлено про підозру в державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів в окупованому РФ Криму.
Медведчук 12 травня прибув в Офіс генерального прокурора, ознайомився з копією пред'явленої йому підозри і заявив, що переховуватися від слідства не має наміру, а підозри є політично мотивованими. 14 травня Печерський районний суд Києва обрав йому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.
Медведчук звернувся до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) зі скаргою на "незаконні дії української влади", зокрема він обвинуватив владу в політичній мотивації його кримінального переслідування.
30 липня Київський апеляційний суд залишив у силі домашній арешт народного депутата (фракція "Опозиційна платформа - За життя") Віктора Медведчука.
2 вересня Печерський районний суд Києва продовжив до 31 жовтня запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту Медведчуку.