07:54 09.10.2021

В Ісландії призупинили вакцинацію від COVID-19 препаратом Moderna через випадки побічних ефектів

1 хв читати
В Ісландії призупинили вакцинацію від COVID-19 препаратом Moderna через випадки побічних ефектів

Влада Ісландії слідом за деякими іншими країнами Європи призупинила застосування вакцини від коронавірусу COVID-19 компанії Moderna через зафіксовані випадки побічних ефектів, повідомляють західні ЗМІ з посиланням на заяву Управління охорони здоров'я країни.

"Оскільки запасів вакцини компанії Pfizer/BioNTech на території країни достатньо, головний епідеміолог ухвалив рішення не використовувати вакцину Moderna в Ісландії", - йдеться в заяві Управління.

У документі уточнюється, що таке рішення пов'язане зі "зростанням кількості випадків міокардиту і перикардиту після вакцинації препаратом Moderna".

При цьому в Управлінні зазначили, що після вакцинації препаратом Pfizer/BioNTech також виникають побічні ефекти у вигляді захворювань серця.

Протягом останніх двох місяців в Ісландії вводили препарат Moderna як бустерну дозу жителям, щепленим однодозовою вакциною компанії Johnson & Johnson. Також компонент вакцини Moderna отримували літні жителі країни і особи c ослабленим імунітетом, раніше щеплені двома дозами іншої вакцини.

Раніше деякі країни Північної Європи поставили на паузу вакцинацію препаратом Moderna певних груп населення через ризик виникнення захворювань серцево-судинної системи. Так Швеція зупинила застосування даної вакцини серед осіб віком до 30 років, у Данії перестали прищеплювати препаратом Moderna жителів молодше 18 років. Крім того, влада Фінляндії призупинила використання вакцини серед чоловіків молодше 30 років через повідомлення про рідкісні побічні ефекти.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА