07:30 10.10.2021

Чеська опозиція випереджає центристів на парламентських виборах

2 хв читати
Чеська опозиція випереджає центристів на парламентських виборах

Опозиційним партіям Чехії, за підрахунками місцевих ЗМІ, вдається на парламентських виборах випередити центристський рух "Акція незадоволених громадян" (АНО) прем'єра Андрія Бабіша.

Згідно з попередніми даними, що надійшли в суботу ввечері, альянс правоцентристів і християнських демократів і коаліція Піратської партії з рухом "Старости і незалежні" разом можуть розраховувати на 108 із 200 місць у парламенті. Таким чином, у разі досягнення угоди про коаліцію у них буде шанс позбавити Бабіша і його союзників влади.

АНО, зі свого боку, залишається найпотужнішою окремо взятою партією Чехії: вона набирає більше голосів, ніж інші учасники виборів і може отримати понад 70 місць у парламенті.

Голосування тривало два дні - п'ятницю і суботу.

На 200 місць у палаті депутатів претендують 5 тис. 242 кандидати з 22 партій і рухів.

Вибори в Чехії пройшли на тлі недавньої публікації "досьє Пандори", в якій, зокрема, фігурує Бабіш. Так, йдеться в розслідуванні, Бабіш у 2009 році, ще не будучи прем'єром, використовував офшорні компанії для покупки елітної нерухомості на Лазурному березі у Франції. Йдеться про замок вартістю близько $15 млн.

При цьому прем'єр Чехії, коментуючи цю публікацію, на свій захист сказав, що "не зробив нічого незаконного". "Я ніколи не робив нічого незаконного або неправильного, але це не заважає їм знову спробувати очорнити мене і вплинути на парламентські вибори в Чехії", - зазначив він.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА