11:12 11.10.2021

Угоду про відкрите небо підпишуть на саміті Україна-ЄС

2 хв читати
Угоду про відкрите небо підпишуть на саміті Україна-ЄС

На саміті Україна-ЄС, який відбудеться в Києві у вівторок, 12 жовтня, підпишуть угоду про відкрите небо, повідомив високопоставлений чиновник ЄС.

"На саміті буде підписано три угоди. Перша - угода про спільний авіаційний простір, яка, простими словами, поліпшить зв'язок між двома сторонами і створить умови для нових комерційних можливостей для авіаліній України та країн-членів ЄС", - сказав він на брифінгу в понеділок.

За його словами, угода відкриє Україну для деяких лоукостерів, що збільшить кількість пасажирів і значно сприятиме зростанню економіки України у сфері туризму.

Буде підписано ще дві угоди: про асоціацію України з європейською програмою фінансування досліджень та інновацій Horizon Europe та з програмою Creative Europe.

Як повідомлялося, Рада ЄС 28 червня 2021 року дала згоду на підписання з Україною, а також ще з трьома країнами – Вірменією, Тунісом і Катаром – угоди про єдиний авіаційний простір.

У Мінінфраструктури зазначають, що до завершення всіх необхідних для набуття нею чинності процедур застосування зазначеного документа до України може відбуватися на тимчасовій основі.

Процес об'єднання українського авіаційного простору з ЄС розпочато ще в 1999 році. 12 грудня 2006 року Рада ЄС уповноважила ЄК розпочати відповідні переговори з країною. У жовтні 2013 року сторони погодили текст угоди про спільний авіаційний простір, однак через зовнішньополітичні умови її підписання було відкладено на невизначений термін.

Президент України Володимир Зеленський вітає схвалення угоди про спільний авіапростір між Україною та ЄС, наголошуючи на тому, що підписання цього документа стане ще одним кроком до входження України в єдиний європейський простір.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА