Інтерфакс-Україна
14:51 12.10.2021

Україна сьогодні доводить у Гаазі порушення РФ імунітету українських військових кораблів - МЗС

3 хв читати
Україна сьогодні доводить у Гаазі порушення РФ імунітету українських військових кораблів - МЗС

Україна у вівторок, 12 жовтня, доводить в Арбітражному суді в Гаазі порушення Російською Федерацією імунітету українських військових кораблів, повідомив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

"Системна робота МЗС у міжнародних судах задля захисту інтересів України та її громадян - пріоритет міністра закордонних справ Дмитра Кулеби. Цього тижня в Гаазі тривають слухання про наявність в Арбітражу юрисдикції розглядати справу по суті", - написав Ніколенко у Facebook у вівторок.

Він наголосив, що позиція України чітка - дії Росії грубо порушили Конвенцію ООН з морського права.

"Військові кораблі та їхні екіпажі наділяються абсолютним імунітетом. Іноземним державам заборонено їх оглядати, накладати арешт, утримувати та здійснювати судове переслідування. Україну представляє потужна команда високопрофесійних українських та міжнародних юристів. Налаштовані рішуче, аби довести нікчемність аргументів Росії та притягти її до міжнародної правової відповідальності ", - зазначив речник Ніколенко.

Як повідомлялося, Постійна палата третейського суду (ППТС, Permanent Court of Arbitration) 11-16 жовтня проведе слухання української та російської сторін у справі про захоплення українських суден і моряків у районі Керченської протоки. У рамках другого етапу слухань РФ надасть свої аргументи 14 жовтня, Україна 15 жовтня, і 16 жовтня за потреби додаткове засідання. Після вступної заяви, яку транслюватимуть у режимі реального часу, і до кінця слухань не буде публічного доступу до матеріалів слухань. У ППТС зазначають, що час від часу випускатимуть прес-релізи, що стосуються статусу розгляду.

У 2016 році Україна подала до Міжнародного суду ООН позов проти РФ про порушення нею Конвенції ООН з морського права (UNCLOS), у рамках якого було створено арбітраж для розгляду цієї справи. 22 травня 2019 року Росія подала до Міжнародного трибуналу свої заперечення про наявність у Арбітражного трибуналу юрисдикції розглядати позов України проти РФ. Позиції України та РФ було оприлюднено в червні 2019 року на сайті Постійної палати третейського суду.

У листопаді 2019 року Міжнародний суд ООН визнав свою юрисдикцію у справі Україна проти РФ щодо порушення Росією двох конвенцій - про боротьбу з фінансуванням тероризму та про ліквідацію усіх форм расової дискримінації. Отже, суд ухвалив рішення на користь України і тепер може перейти до розгляду справи по суті.

Крім того, в травні 2019 року Міжнародний трибунал ООН з морського права, розташований у Гамбургу, ухвалив рішення, яким зобов'язав РФ звільнити три українських кораблі - буксир "Яни Капу" і два катери "Бердянськ" і "Нікополь" - та 24 українських моряків, захоплених нею у районі Керченської протоки в листопаді 2018 року.

ППТС - міжнародний арбітражний суд, заснований у 1899 році для вирішення міжнародних спорів. Розташований у Гаазі (Нідерланди). Членами суду є 122 держави.

Джерело: https://www.facebook.com/oleg.nikolenko.50/posts/10225582149315806

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Росія атакувала танкер під завантаження олією та судно з кукурудзою

Торговельні мережі Novus і "Аврора" в Києві продовжують роботу

Поліція інформуватиме киян про повітряні тривоги під час відключень електроенергії

Доступ до всіх реєстрів Мін’юсту відновлено

2025 рік забрав найбільшу кількість життів цивільних осіб в Україні з 2022 року - Місія ООН з прав людини

"Укренерго" у вівторок застосовуватиме обмеження електроенергії в усіх регіонах України

Станом на листопад 2025р. тимчасовий захист в ЄС отримали 4,33 млн біженців з України – Євростат

Правий берег Києва, за винятком Печерського та Голосіївського районів, переходить на погодинні графіки замість екстрених – YASNO

Свириденко обговорила з міністром закордонних справ Норвегії підготовку до "енергетичного Рамштайну"

На Кіпрі поліція була залучена до розслідування смерті дипломата РФ та зникнення ексСЕО "Уралкалію" – ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА