Інтерфакс-Україна
07:47 13.10.2021

Стосовно Тихановської і Латушка порушено кримінальну справу щодо привласнення звання службової особи

2 хв читати
Стосовно Тихановської і Латушка порушено кримінальну справу щодо привласнення звання службової особи

Кримінальну справу за статтею про присвоєння звання або влади посадовій особі порушено стосовно Світлани Тихановської і Павла Латушка, заявив в ефірі телеканалу "Білорусь 1" начальник відділу інформації і зв'язку громадського центрального апарату СК республіки Сергій Кабакович у вівторок.

"Головним слідчим управлінням Слідчого комітету Білорусі розслідується кримінальна справа, порушена за ознаками злочину, передбаченого статтею 382 Кримінального кодексу Білорусі - самовільне присвоєння звання або влади посадової особи", - розповів Кабакович.

"Обвинувачені, Тихановська і Латушко, за погодженням спільно з іншими учасниками змови в порушення вимог Конституції Білорусі створили псевдооргани державної влади, управління та представництва Республіки Білорусь за кордоном. І, продовжуючи свої злочинні дії, вступили в переговори з представниками іноземних держав, міжнародних організацій", - додав він.

Санкція статті 382 Кримінального кодексу Республіки Білорусь передбачає покарання у вигляді громадських робіт, або штрафу, або виправних робіт на строк до двох років, або арешт, або обмеження волі до двох років, або позбавлення волі на той самий строк.

Тихановська брала участь у президентських виборах в Білорусі після відмови ЦВК зареєструвати ініціативну групу її чоловіка Сергія Тихановського, який згодом був затриманий. Згідно з офіційно оголошеними результатами виборів, Тихановська набрала трохи більше 10% голосів виборців, посівши друге місце.

Низка країн ЄС визнає Тихановську лідером опозиційних сил Білорусі.

На початку квітня Комітет державної безпеки Білорусі включив Тихановську, члена президії Координаційної ради білоруської опозиції Павла Латушка, а також ще 15 громадян до переліку організацій і фізичних осіб, причетних до терористичної діяльності.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Києві затримали підозрюваного у вбивстві на Троєщині, йому обрано запобіжний захід

Німеччина сподівається досягти угоди щодо купівлі систем Patriot для України, у понеділок Пісторіус відвідає Вашингтон - Фройдінг

Президентка Єврокомісії: 30% тариф США зашкодить бізнесу та споживачам по обидва боки Атлантики

У Херсоні загинула 87-річна жінка внаслідок ворожої атаки

США запровадять 30% тариф на імпорт товарів з ЄС і Мексики з 1 серпня

Наступне засідання у форматі "Рамштайн" відбудеться протягом наступних 10 днів - генерал Фройдінг

Цивільного поранено внаслідок атаки дрона в Херсоні — ОВА

Українські військові знищили російський екіпаж, відповідальний за вбивство однорічної дитини на Херсонщині – Генштаб ЗСУ

Словаччина може перестати блокувати наступний пакет санкцій ЄС проти Росії – ЗМІ

Сили оборони стримують російський наступ, з початку доби сталося 120 бойових зіткнень – Генштаб ЗСУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА