11:58 15.10.2021

Парламент Молдови ратифікував Стамбульську конвенцію всупереч протестам соціалістів і комуністів

1 хв читати
Парламент Молдови ратифікував Стамбульську конвенцію всупереч протестам соціалістів і комуністів

Парламент Молдови ратифікував в остаточному читанні Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству над жінками та домашньому насильству (так звану Стамбульську конвенцію).

Як передає кореспондент "Інтерфаксу" з парламенту, за ратифікацію документа проголосували 54 депутати (з 101) правлячої партії "Дія і солідарність".

Конвенція охоплює 81 положення, на підставі яких держави-підписанти зобов'язуються боротися і запобігати випадкам насильства над жінками, побутовому насильству, забезпечувати захист жертв насильства, кримінальне переслідування винних та прийняття комплексної політики.

"Ратифікувавши Конвенцію, влада Молдови зобов'язуються належним чином карати насильство щодо жінок, виділяти ресурси для забезпечення функціонування кризових центрів, цілодобових гарячих ліній, притулків для жертв насильства, надавати послуги психологічної та юридичної допомоги, а також інші заходи", - йдеться в документі.

Влада вважає, що "ратифікація наблизить Молдову до мети викорінення насильства щодо жінок та побутового насильства, дасть змогу домогтися нульової терпимості до цього явища".

Документ було ухвалено (відкрито для підписання) 11 травня 2011 року. Наразі його ратифікували 34 держави-члени Ради Європи.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА