07:17 16.10.2021

Агентство ООН у справах біженців критикує польський закон, що дозволяє відмовляти мігрантам у притулку

2 хв читати
Агентство ООН у справах біженців критикує польський закон, що дозволяє відмовляти мігрантам у притулку

Агентство ООН у справах біженців занепокоєно ухваленням парламентом Польщі поправок до закону, що дозволяють відмовляти в наданні притулку мігрантам, які незаконно перетинають територію країни, повідомляє в п'ятницю Associated Press.

За словами представника Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Польщі Крістін Гоєр, поправки до закону "підривають фундаментальне право на пошук притулку, закріплене в міжнародному праві і праві Європейського союзу".

Вона зазначила, що це також "суперечить Конвенції про статус біженців 1951 року, в якій чітко йдеться, що прохачі притулку не повинні каратися за незаконний перетин кордону".

Схвалені парламентом поправки ще не затверджені президентом країни Анджеєм Дудою.

Згідно з цими поправками, притулок зможуть просити лише ті мігранти, які прибувають з країн, де їх життя перебуває під загрозою. Таким чином, біженці, які приїжджають з країн Близького Сходу, Азії та Африки і намагаються потрапити до Польщі через територію Білорусі, будуть зобов'язані покинути країну. Затриманим на кордоні мігрантам буде заборонений в'їзд на територію Польщі на три роки.

Всього з початку серпня близько 10 тис. людей намагалися пройти через кордон Білорусі і Польщі, щоб потрапити в ЄС. Ще близько 1,5 тис. осіб затримали вже в самій Польщі.

Польща, Литва і Латвія в останні місяці фіксують посилений потік нелегалів, що намагаються через Білорусь потрапити на територію ЄС. В Євросоюзі обвинувачують Білорусь у тому, що саме вона створила хаос поблизу кордонів ЄС, оскільки не пускає назад нелегальних мігрантів з країн Близького Сходу і Африки, які намагаються потрапити до ЄС, але отримують відмову. Польща зі свого боку їх також не пускає, тому багато нелегалів застрягли в прикордонній зоні. Ця ситуація триває вже два місяці.

Польща розмістила тисячі військовослужбовців на кордоні і ввела надзвичайний стан на кордоні, журналістам і неурядовим організаціям з огляду на чинний режим НС відвідувати цю зону заборонено.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА