Перший новітній стратегічний атомний підводний човен класу "Колумбія" обійдеться США у $8,5 млрд
Перший розроблюваний новітній американський стратегічний атомний підводний човен класу Columbia, оснащений міжконтинентальними балістичними ракетами з ядерними боєголовками, буде коштувати близько 8,5 млрд. дол., випливає з розглянутих документів у Конгресі США.
Кошти на закупівлю першої такої субмарини вже виділені, і триває її будівництво. Зроблено також внесок на будівництво другого такого підводного човна.
Ці стратегічні ракетоносці повинні змінити застарілі субмарини класу Ohio. Загалом до 2031 року має бути збудовано і введено до бойового складу ВМС США 12 підводних човнів класу Columbia, здатних нести 16 міжконтинентальних балістичних ракет Traident II D5 з ядерними головними частинами індивідуального наведення. Підводні човни замінять 14 застарілих стратегічних субмарин класу Ohio, які перебувають нині у складі американської ядерної тріади, кожна з яких несе 20 ракет Traident II D5.
Передбачається, що на тихоокеанській базі Бангор (штат Вашингтон) буде розміщено шість підводних човнів і ще шість на базі Кінгс-Бей (штат Джорджія) на Атлантиці. На бойовому патрулюванні в Світовому океані будуть одночасно перебувати не менше восьми таких субмарин. Решта будуть проходити поточне обслуговування на базах.
За даними документів Конгресу, всього на програму заміни підводних човнів у майбутні роки передбачається витратити 109,8 млрд. дол.
Створювані перспективні стратегічні атомні підводні човни класу Columbia розраховані на 42-річний термін служби. Будівництво здійснюється на верфях компаній General Dynamics Electric Boat і Newport News Shipbuilding.
ВМС США наголошують, що програма будівництва нових підводних ракетоносців класу Columbia наразі є пріоритетною для американських стратегічних ядерних сил.