11:20 18.10.2021

До КС надійшло конституційне подання Верховного Суду про призначення членів ВРП

2 хв читати
До КС надійшло конституційне подання Верховного Суду про призначення членів ВРП

До Конституційного Суду України від 13 жовтня надійшло конституційне подання Верховного Суду про призначення членів Вищої ради правосуддя (ВРП).

Як повідомляє відділ комунікацій КС і правового моніторингу, подання стосується відповідності Конституції України положень абзацу 13 пункту 23-1 розділу III "Прикінцеві та перехідні положення" закону України "Про Вищу раду правосуддя" від 21 грудня 2016 р. №1798-VIII, абзаців 1, 6, 11 пункту 4 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя і діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя" від 14 липня 2021 року №1635-ІХ.

Із текстом конституційного подання можна ознайомитися на сайті суду в рубриці "На розгляді суду".

Як повідомлялося, рішення про направлення звернення до КС судді Верховного Суду ухвалили на пленумі 8 жовтня. "За" проголосували 129 суддів, "проти" - 15.

Виступаючи на пленумі з аргументацією звернення до КС, глава ВС Валентина Данішевська зазначила, що реалізацію судової реформи необхідно "убезпечити від порушень Конституції".

Народний депутат, представник Верховної Ради в КС Ольга Совгиря пояснила в Telegram-каналі, що пленум Верховного Суду ухвалив рішення звернутися до Конституційного суду України з конституційним поданням щодо конституційності окремих положень закону України від 14.07.2021 року №1635- ІХ в частині реформи Вищої ради правосуддя.

"Положення передбачають створення Етичної ради з перевірки доброчесності членів Вищої ради правосуддя", - написала Совгиря.

У свою чергу екс-народний депутат Сергій Лещенко написав у Telegram-каналі, що "Верховний Суд звернувся до Конституційного Суду про "неконституційність" судової реформи Володимира Зеленського, чим відкрив шлях до її знищення".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА