17:05 18.10.2021

Законопроект про столицю не передбачає обмежень повноважень мера Києва - нардеп Безгін

3 хв читати
Законопроект про столицю не передбачає обмежень повноважень мера Києва - нардеп Безгін

Член комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін (фракція "Слуга народу") спростував повідомлення в ЗМІ про те, що законопроект № 2143-З про столицю передбачає обмеження повноважень міського голови Києва.

"У ЗМІ пишуть, що цей законопроект покликаний обмежити повноваження чинного мера Києва. Я постійно повторюю і нагадую, що це не відповідає дійсності. Цей законопроект, навпаки, відновлює в Києві місцеве самоврядування... Повноваження чинного мера не будуть урізані. Його повноваження будуть розширені у зв'язку з тим, що він очолить незалежний орган самоврядування. Це чітко прописано в статті восьмій законопроекту. Жодного посягання на його повноваження немає", - заявив Безгін на презентації проекту закону про столицю в понеділок.

Він уточнив, що дострокові вибори мера Києва не плануються.

"Мера Києва обрано в 2020 році. Не варто очікувати будь-яких дострокових виборів. Наступні місцеві вибори відбудуться через чотири роки. Якщо Київська міська рада захоче саморозпуску - це їхнє право", - наголосив він.

За його словами, документ передбачає поділ посад міського голови Києва і голови Київської міської державної адміністрації (КМДА). Відповідно, КМДА отримає виключно наглядові функції, а незалежний орган самоврядування Києва - господарські.

Крім того, законопроект розділяє повноваження на рівні Києва й районних рад, які згодом будуть створені. Для цього передбачений перехідний період. У діяльність районних рад центральна виконавча влада також не матиме права втручатися.

Що стосується запровадження в КМДА посади префекта (спостерігача, що забезпечує законність - ІФ), як зазначив Безгін, "отримання нею будь-яких надповноважень не відповідає дійсності, оскільки проводиться чітка паралель законопроекту 2143-З із законопроектом про місцеві державні адміністрації 4298, коли в разі порушення закону або Конституції голова КМДА зможе звертатися до суду за спрощеною процедурою".

"Більше того, закон про столицю спирається на законопроект про місцеві державні адміністрації, який і в частині спостереження, і загалом підтриманий публічно Асоціацією міст України, яку очолює Віталій Кличко", - сказав він.

Безгін також наголосив, що законопроект про столицю допрацьовувався і вдосконалювався саме на підставі висновків Ради Європи.

За словами заступника міністра розвитку громад і територій В'ячеслава Негоди, "всі наявні 1469 територіальних громад в Україні плюс місто Київ" із 1 січня 2021 року є рівними за статусом, перед бюджетним кодексом, рівнем податкових надходжень і видатків.

"Чому ми не говоримо 1470 громад? Єдина територіальна громада - місто Київ, чомусь протягом довгих років фактично залишається під повною юрисдикцією і контролем виконавчої влади. Вона має такі самі права на самоврядування, як і всі інші", - сказав він.

Він також наголосив, що система організації місцевого самоврядування в місті Києві не відповідає Європейській хартії місцевого самоврядування.

"Функції місцевого самоврядування фактично в Києві виконує виконавча влада, хоча їх розподіл за Конституцією обмежень не має. Крім того, в Конституції зазначено, що місто Київ може мати закон, в якому будуть визначені особливості здійснення місцевого самоврядування з урахуванням того, що виконуються столичні функції. Це право передбачено Конституцією, і ми маємо його реалізувати для того, щоб кияни відчули ефективність самоврядування у своєму місті", - зазначив Негода.

Раніше голова парламенту Руслан Стефанчук повідомив, що профільний комітет Верховної Ради може через два тижні підготувати законопроект №2143-3 про столицю до розгляду в другому читанні.

У першому читанні законопроект був ухвалений Верховною Радою 3 жовтня 2019 року.

Метою законопроекту, згідно з пояснювальною запискою до нього, є оптимізація системи органів місцевого самоврядування та виконавчої влади в столиці України шляхом уточнення повноважень цих органів, а також виключення з системи управління Києва можливості монополізації влади однією посадовою особою.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

КС скличе засідання для приведення до присяги суддів, призначених Зеленським, після припинення повноважень суддів, призначених у 2013-2018 рр

Апеляційний суд Києва надав дозвіл на затримання так званого голови Криму Сергія Аксьонова

Російські найманці порушили режим припинення вогню у напрямку смт Нью-Йорк – штаб ООС

Глава Міноборони запросив Спікера Кнесету до України

Україна та Ізраїль обговорили розширення співробітництваУкраїна та Ізраїль обговорили розширення співробітництва

КС відтермінував приведення до присяги двох призначених президентом суддів Конституційного Суду України

Партійні квитки "Єдиної Росії" не компенсують жителям Донбасу горя та злиднів, які принесла окупація РФ - МЗС

У Вашингтоні опрацьовують варіанти віртуальної зустрічі Путіна і Байдена у грудні - ЗМІ

Блінкен та Столтенберг попередили про серйозні наслідки у разі агресивних дій РФ проти України

Столтенберг закликав не плутати захист союзників із НАТО й підтримку України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА