08:23 19.10.2021

Глава сенату Чехії ставить під сумнів можливість госпіталізованого президента керувати державою

2 хв читати
Глава сенату Чехії ставить під сумнів можливість госпіталізованого президента керувати державою

Голова сенату (верхньої палати парламенту) Чехії Мілош Вистрчіл, посилаючись на висновок госпіталю військового університету в Празі, вважає, що президент країни Мілош Земан, який перебуває там, не здатний виконувати функції глави держави, повідомляє в понеділок чеське радіо.

"Згідно з даними центрального військового госпіталю, з огляду на характер захворювання президента Мілоша Земана довгостроковий прогноз стану його здоров'я оцінюється як вкрай невизначений, а тому можливість його повернення до роботи в найближчі тижні оцінюється як малоймовірна", - заявив Вистрчіл у понеділок на прес-конференції в сенаті Чехії.

За його словами, в госпіталі вважають, що за станом здоров'я Земан не здатний виконувати повноваження глави держави.

Чеське радіо зазначає, що у вівторок сенатори зустрінуться з представниками палати депутатів (нижньої палати парламенту), щоб обговорити можливість передачі повноважень президента на час його хвороби.

Минулого тижня Вистрчіл направив у госпіталь, в якому перебуває Земан, запит про деталі стану здоров'я глави держави, оскільки щодо його діагнозу жодної інформації немає.

Земан був госпіталізований 10 жовтня. Спочатку джерела запевнили празьких журналістів, що йдеться про планову госпіталізацію. Однак пізніше лікар Земана, Мирослав Заворал, повідомив, що президент перебуває у відділенні інтенсивної терапії.

"Зараз пацієнт перебуває у відділенні інтенсивної терапії при госпіталі військового університету в Празі", - сказав лікар. Він додав, що Земан відмовив йому повідомити пресі про поставлений лікарями діагноз.

Європейські ЗМІ зазначають, що Земан потрапив до лікарні незабаром після зустрічі з прем'єром Чехії Андрієм Бабішем, партія якого програла парламентські вибори.

У вересні Земан через проблеми зі здоров'ям провів у лікарні вісім днів.

У Чехії після парламентських виборів президент приймає рішення, кому доручити формування уряду. Вибори в країні пройшли в п'ятницю і суботу. На них опозиційний альянс зумів перемогти партію Бабіша.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА