Інтерфакс-Україна
13:00 20.10.2021

Кримінальні переслідування представників київської влади є безпідставними - висновки юристів

2 хв читати
Кримінальні переслідування представників київської влади є безпідставними - висновки юристів

Аналіз дій правоохоронних органів щодо київської влади свідчить про безпідставність кримінальних переслідувань посадових осіб у більшості випадків, а також викликає обґрунтовані сумніви в неупередженості, аполітичності та законності тиску на підлеглих мера Києва, лідера "УДАРу" Віталія Кличка.

Як заявив заступник генерального прокурора України у 2019-2020 роках Віктор Трепак у Facebook, такі висновки зробили юристи компанії Ad Rem Lex за результатами аналізу публічної відкритої інформації про обрання запобіжного заходу стосовно посадовців КМДА, яким висунуто підозри.

"З колегами з юридичної компанії Ad Rem Lex продовжуємо аналізувати літньо-осінній сплеск гіперактивності правоохоронних органів стосовно столичної влади. І, як то кажуть, чим далі в ліс – тим більше дров. Тобто, тим більше обґрунтованих сумнівів щодо неупередженості, аполітичності та законності діяльності органів правопорядку", - зазначає Трепак.

За його словами, з 25 підозр, пред'явлених протягом серпня-вересня, в 11 випадках запобіжні заходи не обиралися взагалі, а в трьох випадках суд відмовив у запобіжному заході. Лише в одному випадку суд застосував нічний домашній арешт, а в інших випадках суд обмежився обранням особистого зобов'язання - найменш суворого запобіжного заходу.

Водночас, як уточнює Трепак, правоохоронні органи повідомляли про нібито зловживання на сотні мільйонів і навіть мільярди гривень.

"Відмова в застосуванні запобіжного заходу означає безпідставність клопотання слідчого/прокурора про застосування запобіжного заходу і може вказувати взагалі на безпідставність кримінального переслідування певної особи, яку досудове слідство "наділило" статусом підозрюваного", - заявляє Трепак.

Він вважає, що такі судові справи не мають жодної судової перспективи.

"Схоже, керівників правоохоронних органів, задіяних на "похід проти Києва", це не дуже турбує. Вочевидь для них наразі головним є процес, який чим далі, тим більше конкретними фактами підтверджує свою упередженість та політичну вмотивованість", - резюмує екс-заступник генпрокурора.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Помічник Путіна констатував, що компромісу щодо війни в Україні під час розмови зі спецпосланцями Віткоффом й Кушнером не досягнуто - ЗМІ

Спецпредставник Путіна назвав його п'ятигодинну розмову з спецпосланцями Трампа Віткоффом й Кушнером продуктивною

Уряд дозволив компенсувати "Укрзалізниці" програму безкоштовних перевезень "3000" лібералізацію ціноутворення

Україна хоче відкрити кластери у переговорах з ЄС у 2026 за головування Кіпру, а за головування Ірландії – закрити – Зеленський

Сили оборони відбили з початку доби 191 ворожу атаку - Генштаб

Росія у переговорах про припинення війни не погодиться на компроміс щодо трьох питань

Зеленський заявив, що готовий на зустріч із Трампом

Простих рішень щодо закінчення війни не буде, найскладніше з територіями та активами РФ

Каллас: В ініціативі з постачанням Україні боєприпасів ми ще не досягли мети

Видання "The Village Україна" стало частиною Fozzy Group

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА