Інтерфакс-Україна
19:28 20.10.2021

У "Голосі" вважають помилкою відставку міністра екології напередодні Конференції ООН з питань клімату

4 хв читати
У "Голосі" вважають помилкою відставку міністра екології напередодні Конференції ООН з питань клімату

У парламентській фракції "Голос" вважають помилковим рішенням відставку міністра охорони довкілля і природних ресурсів за кілька тижнів до Конференції ООН зі зміни клімату 2020 року (COP26), оскільки керівник профільного відомства є главою української делегації на заході і грає ключову роль у переговорах про отримання допомоги для реалізації програм зі скорочення викидів парникових газів і екологізації економіки.

"Міністра з питань екології знімають напередодні найбільшої світової конференції в сфері екології, з питань змін клімату COP26, яка пройде в Глазго вже буквально за кілька тижнів, тобто з 31 жовтня до 12 листопада. Це дуже неправильно, оскільки міністр екології є главою української делегації на цьому заході, де всі країни світу будуть звітувати про виконання своїх зобов'язань згідно з Паризькою угодою щодо скорочення викидів парникових газів, що мають вплив на процес змін клімату. Україна також взяла на себе ці обставини, і цього року уряд прийняв оновлення за визначеними на національному рівні внесками зі скорочення викидів парникових газів, і саме з цими оновленими ВНРВ Україна і їде на COP26", - сказала член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, представник фракції "Голос" Леся Василенко у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" в середу.

Вона зазначила, що головна дискусія на конференції полягатиме в тому, як Україна планує скорочувати викиди парникових газів і, відповідно, зможе долучитися до боротьби з глобальною кліматичною кризою. "Отже, без голови координуючого відомства - а це міністри екології абсолютно в усьому світі - Україна збирається їхати на COP26 і щось там доводити. Нескладно уявити, що рівень серйозності сприйняття нашої країни, нашої делегації в такому випадку дуже істотно підривається", - зазначила нардеп.

При цьому Василенко пояснила, що участь у COP26 важлива для України ще й з урахуванням того, що всі євроінтеграційні амбіції держави і пов'язані з ними процеси залежать значною мірою від виконання умов екологізації економіки. Вона нагадала, що Європа на сьогодні задекларувала "зелений курс", у зв'язку з чим весь кліматичний континент до 2050 року повинен мати нейтральні викиди CO2 та інших парникових газів. Україна в цій програмі також повинна брати участь. У разі ж відмови, пояснила політик, щодо українських товарів і послуг будуть застосовуватися "вуглецеві" податки, що вплине на економічні показники всередині самої країни.

"Ще важливо, що саме на COP проходять дискусії і обговорення про джерела фінансування, про фінансову й технічну допомогу, на які може розраховувати держава з перехідною економікою, якою є Україна, для реалізації програм зі скорочення викидів парникових газів і екологізації економіки загалом. І міністр екології у цих переговорах грає ключову роль", - уточнила Василенко.

"Тому відсутність розуміння того, коли буде призначений наступний міністр екології, - те питання, яке турбує найбільше. Як взагалі могли на Банковій схвалити рішення про звільнення профільного міністра, не маючи йому заміни? Фактично відомство і дуже важлива галузь залишають без керівника, а це означає, що всі програми, вся діяльність із забезпечення українців безпечним довкіллям опиняється в підвішеному стані", - додала вона.

Як повідомлялося, 19 жовтня, до Апарату Верховної Ради надійшла офіційна заява Романа Абрамовського про відставку з посади міністра охорони довкілля і природних ресурсів України. Комітет з питань екологічної політики та природокористування на своєму засіданні 20 жовтня розглянув заяву Абрамовського та рекомендував парламенту визначатися з ухваленням рішення з цього приводу шляхом голосування в сесійній залі.

За словами глави парламентської фракції "Слуга народу" Давида Арахамії, за відставку Абрамовського в парламенті буде достатня кількість голосів. Він також розповів, що основною претензією до роботи міністра є вкрай висока корумпованість екоінспекції в регіонах.

Джерело агентства "Інтерфакс-Україна" повідомив, що відомство може очолити голова підкомітету з питань газової, газотранспортної галузі та політики газопостачання комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Жупанин ("Слуга народу"). Пізніше стало відомо, що депутатська фракція "Слуга народу" планує обговорити кандидатів на посаду міністра охорони довкілля і природних ресурсів України на своєму засіданні 1 листопада.

Верховна Рада призначила Абрамовського міністром захисту довкілля і природних ресурсів 19 червня 2020 року.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сибіга обговорив з головами МЗС Латвії та Польщі посилення тиску на РФ та зміцнення безпеки України

Рубіо повідомив Рютте, що за відсутності прогресу США відійдуть від "зусиль, спрямованих на посередництво в досягненні миру"

У шорт-листі кандидатів на главу "Укренерго" залишилися чинний керівник та ще два її представники

Дуда заявив про прагнення включити Польщу у французьку систему ядерного стримування

Трамп заявив, що США можуть вийти із переговорного процесу щодо врегулювання війні РФ проти України

ЗСУ отримали понад 200 багі зі сталі "Метінвесту", наразі автівки отримали прикордонники

У Харкові 113 постраждалих, у тому числі 9 дітей

РФ та Україна планують обмін 246 на 246 полонених у суботу

Сибіга та Каллас скоординували зусилля напередодні майбутніх міжнародних подій

Литва зміцнить Сувалкський коридор - Міноборони

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА