Інтерфакс-Україна
21:16 21.10.2021

Глави оборонних відомств країн НАТО узгодили план відповіді на конфліктні ситуації, які загрожують альянсу

2 хв читати
Глави оборонних відомств країн НАТО узгодили план відповіді на конфліктні ситуації, які загрожують альянсу

Міністри оборони країн НАТО на зустрічі в четвер підтримали план відповідей на будь-які конфлікти, повідомив на прес-конференції генсек НАТО Єнс Столтенберг.

"Сьогодні міністри підтримали план захисту нашого альянсу від криз і конфліктів для того, щоб бути впевненими у тому, що відповідні сили перебувають у потрібному місці в потрібний час для того, щоб захистити мільйони людей від будь-якої загрози", - сказав він.

Міністри оборони НАТО погодилися, що альянс повинен робити зусилля, щоб не втратити перевагу в технологіях над потенційними противниками, заявив Столтенберг.

"Нам потрібно більше сил високої боєготовності", - сказав він.

Також Столтенберг зазначив, що НАТО потрібно, серед іншого, "більше сил, що використовують новітні технології". Загалом, за його словами, альянсу в майбутньому буде важливо "не втратити перевагу в технологіях".

Глави оборонних відомств країн НАТО під час зустрічі в четвер у Брюсселі погодили пакет заходів у відповідь на погрози з боку російських ракетних систем, заявив генсек Альянсу.

"Міністри оцінили прогрес у нашому реагуванні на зростаючу загрозу від російських ракетних систем... Ми вводимо збалансований пакет політичних і військових заходів для відповіді на ці загрози", - сказав він.

"Пакет містить істотне зміцнення нашої протиповітряної і протиракетної оборони, посилення неядерних оборонних можливостей, використовуючи винищувачі п'ятого покоління, адаптацію наших навчань і розвідки. Також йдеться про підвищення готовності нашого ядерного стримування", - додав генсек НАТО.

При цьому генсек альянсу вкотре зазначив, що НАТО не збирається відбивати "дестабілізаційну діяльність Росії" і не має наміру "розгортати нові ядерні ракети наземного базування в Європі".

НАТО вважає своїм завданням не тільки підтримання військової присутності поблизу Чорного моря, але і можливість перекидати туди, якщо це буде потрібно, додаткові сили, заявив у четвер генсек альянсу Єнс Столтенберг.

"Ми постійно дивимося, що ще ми можемо зробити", - сказав він на прес-конференції в Брюсселі, відповідаючи на питання про пріоритети НАТО для гарантування безпеки в чорноморському регіоні.

Столтенберг пояснив, що НАТО потрібна "як військова присутність на місцях, так і система, що дозволяє в разі потреби швидко розгортати додаткові сили".

Говорячи про Чорне море, генсек наголосив, що для альянсу воно стратегічно важливо.

Міністри оборони 30 країн НАТО проводять 21 і 22 жовтня зустріч у Брюсселі, на якій будуть ухвалені рішення, спрямовані на те, щоб зміцнити безпеку країн Заходу в мінливому світі і закласти основу для майбутнього в червні майбутнього року саміту в Мадриді.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Директор НАБУ: вітаємо контррозвідувальні заходи СБУ, але подібні дії не можуть бути підставою для знищення антикорупційної інституції

Мін’юст, Міноборони та Мінветеранів запустили соцпроєкт для підвищення правової обізнаності захисників та їхніх родин

Лідер "Батьківщини" Тимошенко назвала світлим днем в Раді обмеження незалежності НАБУ/САП

Керівник САП про прийнятий Радою законопроєкт: це кінець незалежної роботи двох антикорупційних інституцій

Директор НАБУ: просимо президента ветувати законопроєкт, який знищує незалежність антикорупційних органів

TI закликала Зеленського накласти вето на законопроєкт про обмеження незалежності НАБУ та САП

Фактично зараз створюється загроза євроатлантичним прагненням нашої країни – директор НАБУ

Директор НАБУ: голосами 263 народних депутатів була знищена антикорупційна інфраструктура

МОЗ презентувало тендери з відновлення медінфраструктури в 5 регіонах України

На Одещині заступник начальника районного ТЦК підозрюється у вимаганні та отриманні хабаря - Нацполіція

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА