07:00 23.10.2021

23 жовтня: Яке сьогодні свято

3 хв читати
23 жовтня: Яке сьогодні свято

Щороку, 23 жовтня, в світі - Міжнародний день реклами, який з 1994 року відзначають усі, хто має безпосередній стосунок до створення та просування реклами. До них належать автори, художники, піарники, сценаристи, менеджери і маркетологи.

Історія реклами сягає сивого століття. Вже на єгипетському папірусі зустрічалися оголошення про продаж рабів. Сувої, вощені дощечки, написи на каменях і будівлях - так виглядала реклама на зорі свого існування. В середні віки "рекламником" був і рознощик, що рекламував свій товар. Саме слово "реклама" походить від латинського reclamare - викрикувати.

Поштовхом для подальшого розвитку реклами стало книгодрукування і розповсюдження преси. Теофраст Ренодо першим став публікувати приватні оголошення в газетах і журналах, у 1786 році з'явилася фірма Вільяма Тейлора "Tayler & Newton", котра стала посередником між рекламодавцем і друкарнею. Перше власне рекламне агентство з'явилося в 1842 році в США. Його заснував Волні Палмер.

Цікаво, що перша реклама, яка стала дуже популярною, з’явилася в 1955 році. На відео були сигарети марки Marlboro. Все закінчилося трагічно: актори, які брали участь у зйомці, померли від раку легенів.

Шанувальникам Apple: саме цього дня 12 років тому Стів Джобс сказав "1000 пісень у вас у кишені" і громадськості був представлений перший iPod, як сумісний з Макінтошем пристрій із жорстким диском на 5 Гб. Продукт, що дав початок відродженню Apple і залишив незабутній слід у культурі.

Також 23 жовтня відзначають День організатора ток-шоу і Міжнародний день снігового барса.

23 жовтня - День обізнаності про синдром кабукі, присвячений дуже рідкісному і тому маловивченому генетичному захворюванню.

Синдром кабукі зустрічається приблизно у одного новонародженого з 32 тисяч захворювання дуже мало вивчене і не входить до патологій, які зазвичай шукають під час пренатального скринінгу. Некомерційна організація All Things Kabuki заснувала День обізнаності про синдром кабукі для того, щоб поширити інформацію про цей рідкісний синдром і допомогти родинам людей, які страждають синдромом кабукі.

У цей день:

1545 - Запорізькі козаки, які вийшли в море на 32 човнах-чайках, підійшли до турецької фортеці Ачи-Кале (Очаків) і захопили її.

1917 - Павло Скоропадський обраний гетьманом українського козацтва.

1803 - Джон Дальтон розраховує атомні маси для 21-го елемента і з'єднання.

1826 - У театрі Нью-Йорка вперше в США застосовано газове освітлення.

1859 - У Києві відкрито першу недільну школу.

1946 - Почалося перше засідання Генеральної Асамблеї ООН.

1956 - У Будапешті (Угорщина) почалося антирадянське повстання: двохсот тисячна народна демонстрація солідарності з повсталими робітниками Польської Народної Республіки, яка пройшла від пам'ятника польському полководцю Бему до пам'ятника Петефі була розстріляна прорадянської службою безпеки. Після цього в Угорській Народній Республіці почалося загальнонаціональне антирадянське повстання.

1990 - Верховна Рада УРСР, в результаті Революції на граніті проголосувала за відставку прем'єр-міністра Масола.

1994 - Держдума РФ ухвалила закон про зупинку поділу Чорноморського флоту між Росією і Україною.

Іменини: Євлампій, Євлампія, Інокентій, Амвросій, Андрій, Вассіан, Феофіл.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА