07:43 25.10.2021

Розмір штрафів в Україні не буде прив'язаний до прожиткового мінімуму

1 хв читати
Розмір штрафів в Україні не буде прив'язаний до прожиткового мінімуму

В Україні розмір штрафу не буде прив'язаний до прожиткового мінімуму, а також готуються зміни в методологію його розрахунку так, щоб цей показник задовольняв потреби людини, повідомила міністр соціальної політики Марина Лазебна в інтерв'ю телеканалу "Дім".

За словами міністра, основна проблема нинішньої ситуації полягає в тому, що до прожиткового мінімуму прив'язані розміри штрафів та інших відрахувань.

"Ми аналізували 180 законодавчих актів, в яких є прив'язка до прожиткового мінімуму, і дивилися, на що її можна замінити. І ми знайшли цю конструкцію. Вирішили залишити цю прив'язку у формуванні основних нарахувань, визначених Конституцією: лише пенсія, лише мінімальна зарплата. І прожитковий мінімум для людини має бути реальним і не може бути навіть як розмір у бюджеті. Сума повинна бути вищою. А все інше прив'язуємо до базових виплат, щоб у людини не було теж жодних втрат", - розповіла Лазебна.

Міністерство соціальної політики за участю експертів розробило комплекс змін до чинного законодавства, щоб докорінно змінити ситуацію. Проекти вже підтримані урядом, вони передані в парламент.

"Вийшло 4 законопроекти. Один про методологію, другий про відв'язку, далі - про базові величини для штрафів і для соціальних виплат, доплат. Ми це все прописали", - зазначила міністр.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА