07:40 26.10.2021

Глава МВС розповів про види підроблених COVID-документів: Від шахрайства до правопорушень з боку медиків

2 хв читати
Глава МВС розповів про види підроблених COVID-документів: Від шахрайства до правопорушень з боку медиків

Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський зазначає, що 90% випадків поширення підроблених COVID-документів є звичайним шахрайством, є й випадки надання медиками "майже оригінальних" документів.

"Яким чином зловживають і які найбільш поширені ситуації щодо підробки сертифікатів? Перше. У більшості випадків, коли кіберполіція перевіряла ситуацію щодо підроблених сертифікатів - звичайне банальне шахрайство. У 90% випадків громадян просто обманюють, виманюючи $100 або 200, щоб запропонувати ПЦР-тест", - сказав міністр у понеділок увечері в ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV.

Друга категорія підробки документів, за словами глави МВС - "умовний ефект фотошопу, коли просто малюється картинка, умовний QR-код, який нікуди не веде".

"У такому разі поліцейський чи прикордонник встановлює, що немає прив'язки до відповідної бази, і одразу людина їде до райвідділу поліції, оформлюються матеріали кримінального провадження", - зазначив Монастирський.

Третій вид підробки COVID-документів, як наголосив міністр, стосується зловживань з боку медиків. "Є випадки, коли окремі недобропорядні медики пропонують підроблені сертифікати. Це найбільша шкода... Справді, людина отримує сертифікат, іноді навіть пропонується внесення даних до додатку "Дія", тобто вона майже оригінальна", - пояснив міністр.

Водночас він запевнив, що і такі випадки поліція також виявляє шляхом "контрольних закупівель".

"Поліція буде дуже жорсткою в таких ситуаціях. Думаю, що і позиція міністра охорони здоров'я буде такою ж щодо керівників таких медустанов", - підсумував Монастирський.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА