Інтерфакс-Україна
14:10 25.08.2011

У Московському патріархаті шкодують, що підтримували Януковича, - Wikileaks

1 хв читати
У Московському патріархаті шкодують, що підтримували Януковича, - Wikileaks

У Московському патріархаті шкодують, що підтримували Януковича, - Wikileaks

Київ. 25 серпня. IНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Українська православна церква (Московського патріархату) вважає, що підтримка Віктора Януковича на президентських виборах 2004 року була помилкою, написав 9 січня 2009 року у своїй депеші до Держдепартаменту тодішній посол США в Україні Вільям Тейлор, повідомляє "Українська правда" в четвер із посиланням на сайт Wikileaks.

За словами В.Тейлора, таку позицію УПЦ (МП) на зустрічі з представником посольства озвучив голова відділу зовнішніх церковних зв'язків Архімандрит Кирило (Говорун). "Він визнав, що підтримка Януковича під час президентських виборів у 2004 році була помилкою, і наголосив на незалежності української філії Російської православної церкви. Архімандрит Кирило наголосив, що після 2004 року церква стоїть осторонь політики. Він також зазначив, що УПЦ (МП) публічно засуджувала неофіційні православні проросійські групи, які робили політичні заяви", - пише посол.

На думку К.Говоруна, у 2004 році існував ризик розколу православного руху через зусилля третього президента України (2005-2010 рр.) Віктора Ющенка домогтися визнання незалежних від УПЦ (МП) церков.

Згодом В.Ющенко також став причиною внутрішньої кризи в Московському патріархаті. "Говорун сказав, що участь президента Ющенка у святкуванні 1020-річчя Хрещення Київської Русі в липні 2008 року мало не спричинило розкол в УПЦ (МП)", - зазначає В.Тейлор.

ОСТАННЄ

Повідомлення про звільнення отримали понад 600 співробітників "Голосу Америки" - ЗМІ

На Прикарпатті знайдено 5-річного хлопчика, якого шукали понад 3 доби - ДСНС

Ворог обстріляв центральний район Херсона, є постраждала та пошкодження

РФ вчергове атакувала об'єкти енергетики на Полтавщині, зафіксовані уламки на відкритих територіях та постраждалий

Ізраїль повідомив про загибель ще одного командира КВІР, що відповідав за запуск дронів

Росіяни обстрілювали Нікополь та дві громади Дніпропетровщини, пошкоджена інфраструктура та ЛЕП

Окупанти обстріляли 11 населених пунктів Запорізької області, одна людина постраждала

Окупанти за добу втратили 1060 осіб та 116 од. автотехніки - Генштаб

21 червня: Яке сьогодні свято, все про цей день

У МВС пояснили, чи загрожує позбавлення водійських прав за ввімкнення аварійної сигналізації "на подяку"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА