Інтерфакс-Україна
13:35 27.10.2021

Україна закликає Німеччину ухвалювати рішення щодо "Північного потоку 2" після ретельного аналізу та вивчення

2 хв читати
Україна закликає Німеччину ухвалювати рішення щодо "Північного потоку 2" після ретельного аналізу та вивчення

 Україна доведе до німецьких партнерів свою позицію щодо "Північного потоку 2" і продовжить домагатися застосування Третього енергетичного пакета до його функціонування, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Щодо рішення німецького регулятора, то ми засмучені: вже є позиція "Нафтогазу" з цього питання, тобто безпосередньо компанії, яка залучена до цього процесу. Ми донесемо свою позицію німецьким партнерам і проситимемо їх і працюватимемо з ними над тим, щоб рішення щодо "Північного потоку 2" не ухвалювалися квапливо, швидко, без ретельного аналізу та вивчення", - сказав Кулеба на онлайн-брифінгу в середу.

Міністр наголосив, що якими швидкими не були б дії німецького регулятора, ключовим є залучення Європейської Комісії до цього процесу.

"Кінцева мета - це застосування Третього енергетичного пакета до функціонування "Північного потоку 2", - зазначив Кулеба.

Водночас голова НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко висловив жаль, що Міністерство економіки та енергетики Німеччини, надаючи німецькому регулятору висновок про відсутність загроз безпеці постачань газу до ЄС після сертифікації оператора "Північного потоку-2", не проводило відповідних консультацій з Україною.

"Це дуже сумно. Україна - один з основних транзитерів газу в Євросоюз. Ми можемо розказати, як сертифікація оператора "Північний потік-2" за нинішніх умов, тобто без реального відокремлення власності від "Газпрому", без реального доступу третіх сторін до експортних газопроводів з Росії до ЄС, становить критичну загрозу для безпеки постачання газу до Німеччини та інших країн ЄС", - написав Вітренко на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, з початком роботи ПП-2 Росія зможе зупинити фізичний транзит через Україну, і тоді країни ЄС критично залежатимуть від постачань газу саме через цей газопровід, що становить серйозні ризики.

"На відміну від української газотранспортної системи, у цього газопроводу немає резервних потужностей і немає сховищ. А ще є ризики, пов’язані з мілітаризацією та відповідним зростанням напруги у Балтійському морі, через яке йде ПП-2", – пояснив позицію Вітренко.

Як повідомлялося, міністерство економіки ФРН зробило висновок, що сертифікація газопроводу "Північний потік 2" не ставить під загрозу безпеку постачань газу до Німеччини та ЄС. Мінекономіки скерувало свої висновки регулятору - Федеральному мережному агентству, яке розглядає заяву оператора проекту Nord Stream 2 AG про сертифікацію як незалежний мережевий оператор.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Окупанти обстріляли центр Слов'янська, загинув цивільний

В Римі підписано Меморандум про співпрацю між Укроборонпром та Федерацією італійських компаній авіаційної, оборонної та безпекової галузей

ГУР: Спецслужби Кремля в операціях проти України поновили "байку про "червону ртуть", яку використовували їх попередники часів СРСР

Сибіга висловився за нові санкції США та їх синхронізацію з 18-й санкційним пакетом ЄС

Донеччина: загинули четверо цивільних, зазнали поранень шестеро - ОВА

Кількість постраждалих у Харкові зросла до 3 людей - мер

Російські окупанти вночі обстріляли Чернівецьку та Дніпропетровську області, Львів та Харків, загинули четверо цивільних - прокуратура

Сили оборони України вночі збили 344 засоби повітряного нападу, зокрема 25 крилатих ракет Х-101 – ПС ЗСУ

Україна планує за 5 років залучити понад $2 млрд в понад 20 проєктів в сфері критично важливих матеріалів – URC2025

Росія вночі використала по Україні 26 крилатих ракет і 597 дронів, потрібні жорсткі вторинні санкції – Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА