07:00 28.10.2021

28 жовтня: Яке сьогодні свято

3 хв читати
28 жовтня: Яке сьогодні свято

28 жовтня - День визволення України від фашистських загарбників, день бабусь і дідусів, всесвітній день любителів плюшевих тварин, всесвітній день дзюдо, міжнародний день креольської мови і літератури, день незалежності Чехії, День "Охі" у Греції і на Кіпрі, міжнародний день анімації, у США — національний день працівників першої допомоги і день шоколаду. У Нью-Йорку 1886 року відбулося офіційне відкриття Статуї Свободи.

28 жовтня Україна відзначає визначну дату — День визволення від фашистських загарбників, національне свято, присвячене вигнанню військ нацистської Німеччини з території України 1944 року.

Вперше ця дата у державному календарі свят з'явилася у 2009 році. Ідею свята вперше висловив на офіційному рівні Міністр економіки України Сергій Тігіпко 15 жовтня 2009 року. За п'ять днів Віктор Ющенко, який тоді обіймав посаду президента країни, підписав Указ №836/2009 про заснування нової дати. Свято було запроваджено "з метою всенародного святкування визволення України від фашистських загарбників, а також вшанування героїчного подвигу та жертовності українського народу під час Другої світової війни".

28 жовтня в Україні відзначають сімейне свято – День бабусь і дідусів.

Щороку 28 жовтня відзначають Міжнародний день анімації. Цього дня 1892 року в Парижі художник та винахідник Еміль Рейно скликав глядачів на нове, ніким не бачене шоу — оптичний театр. Талановитий винахідник уперше публічно продемонстрував свій апарат праксиноскоп, який показував картинки, які рухалися. Зараз ми назвали б цю подію народженням прообразу сучасних мультфільмів, і саме ця дата тепер і вважається початком епохи анімаційного кіно.

135 років тому у Нью-Йорку відбулося офіційне відкриття Статуї Свободи. Мідна статуя богині Свободи була подарована Францією на честь столітньої річниці незалежності США та на знак дружби між двома державами. Статую привезли до Нью-Йорка 17 червня 1886 року на борту французького пароплава "Ізері". Її розділили на 350 частин, упакованих у 214 ящиків. Протягом наступних чотирьох місяців її збирали та монтували на гранітний п'єдестал перед будинком суду на території форту Вуд.

Сьогодні б виповнилося 85 років видатному українському театральному режисеру, народному артисту України Роману Віктюку. Його називають класиком театральної провокації, яка, на його думку, потребує високого артистизму, володіння акторськими техніками, особистісними достоїнствами та любов'ю до людей. Усі спектаклі режисера дуже різні і за формою, і за художнім посланням, що в них укладене.

28 жовтня свій 66 день народження відзначає американський підприємець, мільярдер, співзасновник корпорації Microsoft Білл Гейтс. Сьогодні він є одним із найбагатших людей світу. Також він відомий своєю громадською та благодійною діяльністю.

У цей день:

1913 — Відкрито трамвайний рух у Вінниці.

1920 — Країни Антанти підписали з Королівством Румунія "Бессарабський протокол", який віддавав Бессарабію Румунії.

1938 — 17 тисяч польських євреїв заарештовано у Третьому Рейху і відіслано до польського кордону. Польський уряд відмовляється їх прийняти. Вислані залишаються між двома країнами у таборі біженців.

1989 — Верховна рада Української РСР ухвалила закон про державний статус української мови (Закон "Про мову в Українській РСР").

1993 — Сенат Австралії визнав Голодомор в Українській СРР актом геноциду.

2007 — Представлений список "100 геніїв сучасності, які живуть сьогодні" британської газети The Daily Telegraph. До нього увійшов український художник Іван Марчук.

Іменини: Лук'ян, Семен, Юхим, Дмитро, Опанас, Денис, Іван.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА