15:18 01.11.2021

Депутат Європарламенту Кубілюс: У форматах врегулювання конфлікту на Донбасі мають бути присутні ЄС та США

2 хв читати
Депутат Європарламенту Кубілюс: У форматах врегулювання конфлікту на Донбасі мають бути присутні ЄС та США

 "Нормандський формат" (Україна, Німеччина, Франція, РФ) не дає реального результату у врегулюванні конфлікту на Донбасі, тому необхідно, щоб у форматах врегулювання були присутні ЄС та США, наголосив депутат Європейського парламенту, голова делегації Європарламенту в Парламентській асамблеї ЄВРОНЕСТ, член делегації Європарламенту у Комітеті парламентської асоціації ЄС-Україна та колишній прем'єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс.

"Я не так сильно залучений до цих переговорів. Але я завжди говорив, що насамперед важливо, щоб ЄС був присутній у цих форматах, а також США. Добре, що Німеччина та Франція виявили ініціативу щодо створення "нормандського формату", але ми бачимо, що це не приносить реального результату. Отже, якщо говорити про те, як змінити цей формат, я сказав би, що давайте пошукаємо можливість присутності ЄС та США", - сказав Кубілюс в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Він наголосив, що не вірить у те, що за допомогою наявних форматів можна досягти реального прогресу у врегулюванні російсько-українського конфлікту. "На жаль, я не бачу, що з тими форматами, які створені наразі, можна досягти реального прогресу. Можливо, для підтримки якогось холодного миру це може допомогти, але для вирішення всього питання я не бачу, щоб це могло статися, тому що це залежить виключно від Кремля. Які інструменти у нас є на Заході, щоб переконати Кремль змінити свою поведінку, я поки що не дуже ясно бачу", - пояснив депутат.

Кубілюс наголосив, що ставлення Кремля до війни на Донбасі може змінити демократія в РФ. "Дехто каже, що демократія в Росії далеко і, можливо, це надто романтично покладатися на це. Але на власному досвіді я бачу, що іноді демократичні процеси в цій частині Європи починають відбуватися дуже несподіваним чином. І Україна справді гарний приклад того, як у нашому регіоні можна встановити демократію. Після Майдану Україна - хороший приклад зрілості демократії", - сказав він.

"Тепер ми бачимо, що білоруський народ починає наслідувати приклад України з революцією минулого року. Лукашенко, як і раніше, зберігає владу, але я думаю, що це триватиме недовго. І тоді питання в тому, як ця демократична хвиля розвитку піде до Росії", - додав депутат Європарламенту.

За його словами, демократія в РФ також може бути рішенням та відповіддю на війну на Донбасі. "Це те, що нам потрібно мати на увазі, і саме тому Україна може бути справді проактивнішою у позитивному ключі, відіграючи якусь геополітичну роль, піклуючись про поширення демократії навколо України, по сусідству", - вважає Кубілюс.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Потяги RegioJet в Україну застрягли в Чехії через повінь, УЗ обіцяє допомогти пасажирам

Сили оборони минулої доби уразили понтонний міст окупантів - Генштаб

Окупанти за добу 4657 разів обстріляли Україну, зокрема понад 130 разів із РСЗВ - Генштаб

Окупанти вранці атакували з безпілотника мешканців Херсона, поранено трьох людей - ОВА

У Миколаївській області росіяни вранці обстріляли з FPV-дрона автомобіль і мікроавтобус, 2 поранених - ОВА

Минулої доби у Чернігівській, Сумській та частині Харківської області зафіксовано понад 70 обстрілів – ОК "Північ"

На 15 вересня застосування графіків відключення світла не планується - Міненерго

Росіяни за тиждень застосували проти України близько 30 ракет різних типів та понад 800 КАБів – Зеленський

Двоє людей загинули, ще семеро поранено внаслідок обстрілів Херсонської області за минулу добу – ОВА

В Ізюмському районі внаслідок обстрілу РСЗВ загинула жінка, 2 людей поранено - Синєгубов

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА