У Києві перейменували 12 вулиць і дали назви чотирьом новим об'єктам
Київська міська рада на засіданні в четвер перейменувала 12 вулиць і провулків, а також дала назви двом раніше безіменним площам, скверу та вулиці, повідомляє прес-служба Київради.
"Відповідні громадські обговорення цих змін попередньо відбулися на єдиному веб-порталі територіальної громади Києва в спеціальній рубриці "Е-місто" "Громадське обговорення проектів нормативно-правових актів", де кожен користувач мав можливість ознайомитися із запропонованим проектом рішення, висловити свої пропозиції, зауваження, оприлюднити власну редакцію проекту", - зазначається в повідомленні.
Згідно з прийнятим рішенням, було перейменовано чотири вулиці у Святошинському районі: вул. Миколи Кузнєцова на вул. Олеся Бабія (українського письменника та поета), вул. Костюка на вул. професора Ейхельмана (вченого-правознавця, громадського і політичного діяча), вул. Павленка на вул. Христини Сушко (військового медика армії УНР, учасниці визвольної боротьби 1917-1921 років). Провулку Павленка повернули історичну назву Мовчуновський.
У Солом'янському районі вул. Народного ополчення перейменували на вул.Святослава Хороброго, вул. Молодогвардійську на вул. Володимира Сікевича (генерал-хорунжий Армії УНР, посол УНР в Угорщині), вул. Петра Заломова на вул. Феофіла Яновського (лікар-терапевт, дійсний член Всеукраїнської академії наук), вул. Московську в селищі Жуляни – на вул. Григорія Гуляницького (один із провідних дипломатів Гетьманщини, учасник міжусобних воєн часів руїни).
У Дарницькому районі столиці вул. Малоземельну перейменували на вул. Алімпія Галика (живописець і гравер XVIII століття, ієромонах Києво-Печерської лаври).
У Шевченківському районі перейменували вул.Цулукідзе на вул. Наталії Забіли (письменниця і поетеса) і пров. Невський – на пров. Нивський за назвою місцевості.
У Дніпровському районі вул. Курнатовського перейменували на вул. Євстафія Дашкевича (ідеолог реєстрового козацтва, перший козацький гетьман).
Крім цього, отримали назви площа Відрадна в Солом'янському районі (розташовується на перетині просп. Відрадний і вул. Героїв Севастополя), Кловська площа (біля станції метро "Кловська") в Печерському районі, вул. Миколи Костомарова (український історик і поет) у Печерському районі (проїзд від вул. Професора Підвисоцького до ЖК "Новопечерські Липки") та сквер ім. Василя Сліпака (оперний співак, Герой України, загинув на Донбасі в 2016 році) в Подільському районі (на розі Андріївського узвозу та вул. Боричів Тік).
У повідомленні наголошується, що при перейменуванні вулиці немає потреби змінювати адресу реєстрації в паспорті, це можна зробити тільки за власним бажанням. Крім того, документи на право власності, авто та інші правовстановлюючі документи, в яких зазначено стару назву, залишаються чинними. Перейменування вулиці також ніяк не впливає на реалізацію виборчого права.
Внести зміни до правовстановлювальних документів можна під час чергового візиту до нотаріуса (наприклад, у разі продажу майна). В разі потреби довідку про зміну назви вулиці можна отримати в Департаменті містобудування та архітектури КМДА.