Інтерфакс-Україна
07:42 06.11.2021

Вертоліт Ingenuity здійснить 15-й політ над поверхнею Марса 6 листопада

3 хв читати
Вертоліт Ingenuity здійснить 15-й політ над поверхнею Марса 6 листопада

Вертоліт Ingenuity вирушить у свій 15-й політ над поверхнею Червоної планети в суботу, 6 листопада, повідомила в п'ятницю лабораторія реактивного руху Національного управління США з аеронавтики та дослідження космічного простору.

"15-й політ - початок нашого шляху назад до області братів Райт (область першого польоту Ingenuity на Марсі - "ІФ"). Запуск планується не раніше суботи, 6 листопада о 9:22 за Тихоокеанським часом (22:22 за Києвом)", - йдеться у повідомленні NASA.

Згідно з планом NASA, вертоліт подолає 406 метрів за 130 секунд польоту за швидкості 5 м/с. Ingenuity здійснить зображення Марса у високій якості за допомогою 13-мегапіксельної камери і передасть їх на Землю. Висота польоту над поверхнею становитиме близько 12 метрів.

Зазначається, що повернення до області братів Райт займе від 4 до 7 польотів. Спочатку вертоліт рухатиметься на Північ, а потім поверне на Захід до кратера Єзеро.

Цей політ стане другим в умовах низької густини повітря, характерної для літнього сезону на Марсі. За такої щільності потрібно швидкість не менше 2700 обертань лопатей за хвилину. Перед попереднім, 14-м польотом, фахівці провели тест, під час якого гелікоптер розвинув швидкість обертання лопатей у 2800 обертань за хвилину. За підсумками тесту було виявлено, що збільшена швидкість обертань не викликає вібрацій, що негативно впливають на апарат, і всі підсистеми працюють штатно.

Попередній політ, у рамках якого гелікоптер мав піднятися на висоту 5 метрів за швидкості 2700 обертань лопатей за хвилину, планувався на 18 вересня. Проте системи Ingenuity виявили аномалії у роботі двох сервоприводів, які відповідають за контроль польоту та не дали гелікоптеру злетіти. Незабаром проблема була вирішена, але через явище сонячної інтерференції на початку жовтня, коли Марс і Земля перебували на діаметрально протилежних сторонах від Сонця і зв'язок з гелікоптером підтримувати було неможливо, політ перенесли на кінець жовтня.

24 жовтня 14-й політ все ж таки відбувся - вертоліт завис над поверхнею на 23 секунди, досягнувши висоти 5 метрів. У ході польоту апарат зробив чорно-білі знімки за допомогою навігаційної камери при швидкості зйомки 7 кадрів на секунду.

За весь час перебування на Червоній планеті гелікоптер, здійснивши вже 14 польотів, пролетів загалом близько 3 км, перебуваючи загалом над поверхнею Марса майже 25 хвилин. Найдовшим був 9-й політ, тоді він пролетів 625 метрів. Під час першого польоту на Марсі 19 квітня гелікоптер піднімався на висоту лише трьох метрів і провів над поверхнею Марса 39 секунд.

Апарат Ingenuity 1,2 метра в діаметрі та вагою 1,8 кг оснащений двома камерами, здатний зависати у повітрі на 20-30 секунд для фотографування місцевості.

Марсохід Perseverance з вертольотом Ingenuity здійснив успішну посадку на поверхню Червоної планети 18 лютого.

Американську автоматичну міжпланетну станцію до Марса було запущено 30 липня минулого року.

Perseverance є п'ятим американським марсоходом, який NASA відправило для вивчення Червоної планети.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський обговорив з головою Єврокомісії законопроєкт про антикорупційні органи: Важливо, щоб він був ухвалений наступного тижня

Росіяни вдарили по автобусу з цивільними у Сумському районі

Зеленський підписав закон про факторинг

Зеленський підписав закон про реформу АРМА

Пасажиропотік через кордон встановлює нові рекорди для воєнного часу

Представники Європи мають бути на зустрічі України та РФ на найвищому рівні – Зеленський у розмові з Макроном

Зеленський ввів в дію санкції проти 45 росіян та 50 російських компаній

Російська армія розвиває наступ між Костянтинівкою та Покровськом - ОСУВ "Хортиця"

68,6 тис. нових сімей зареєстровано в Україні за І півріччя-2025, це майже на 6% менше, ніж торік

Україна розраховує, що 19-й пакет санкцій ЄС стосуватиметься капітанів тіньового флоту РФ та ВПК, – радник Зеленського

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА