19:50 10.11.2021

Кабмін пропонує Раді запровадити категоризацію за групами для материнських та дочірніх підприємств

1 хв читати
Кабмін пропонує Раді запровадити категоризацію за групами для материнських та дочірніх підприємств

Кабінет міністрів пропонує Верховній Раді запровадити категоризацію материнських і дочірніх підприємств (малі, середні та великі) для консолідації та подання фінансової звітності, відповідну норму пропонує урядовий законопроект №6244.

Як зазначило Міністерство фінансів на сайті в середу, цей законопроект про бухоблік та фінансову звітність дозволить виконати зобов'язання України щодо імплементації положень директиви ЄС № 2013/34/ЄС.

Крім зазначеного, проект закону пропонує звільнити від обов'язкового складання та подання консолідованої звітності малі та середні групи підприємств, щоб спростити їм ведення бізнесу та скоротити витрати, а також удосконалює вимоги щодо оприлюднення консолідованої фінзвітності разом із аудиторським звітом, додало міністерство.

Також уряд зареєстрував законопроект №6245 із поправками до низки законів щодо вдосконалення правових засад ведення аудиторської діяльності.

Як зазначає Мінфін, законопроекти не передбачають концептуальних змін в аудиторській роботі, регулюванні такої діяльності чи правил бухобліку.

Так, законопроект №6245 спрямований на уточнення норм законодавства щодо аудиту та забезпечення однозначного їх тлумачення.

Зокрема, законопроект пропонує доповнити перелік відомостей, які аудитор має подати до реєстру аудиторів і суб'єктів аудиторської діяльності, передбачити відповідальність за недостовірність таких відомостей. Також проект закону містить пропозицію визначення терміна "хороша репутація аудитора" та "хороша репутація аудиторської фірми".

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА