08:29 11.11.2021

Getin Holding домовився з ПУМБ щодо умов продажу йому Ідея Банку

3 хв читати
Getin Holding домовився з ПУМБ щодо умов продажу йому Ідея Банку

Польський Getin Holding S.A. 10 листопада уклав угоду (conditional agreement) про умови продажу Ідея Банку Першому українському міжнародному банку (ПУМБ, Київ) Ріната Ахметова, йдеться в повідомленні Getin у ніч на четвер.

"Передача акцій Ідея Банк відбудеться при виконанні умов, викладених в угоді. Очікується, що передача акцій банку відбудеться не пізніше 25 лютого 2022 або іншого пізнішого терміну, який може бути узгоджений сторонами", - сказано в релізі.

Згідно з ним, ціна продажу буде еквівалентом у євро загальних чистих активів банку за підсумками 2021 фінансового року (перевірений незалежним аудитором), помноженим на коефіцієнт 1,072 плюс чистий прибуток банку за період з 1 січня 2022 року до останнього дня місяця, що передує місяцю, в якому останню попередню умову виконано покупцем, але не більше ніж 45 млн грн (еквівалент PLN6,86 млн) та за вирахуванням загальної суми дивідендів, виплачених банком за 2021 рік до дати закриття угоди.

"У разі, якщо отриманий прибуток буде негативним, базова сума буде відповідно зменшена", - уточнюється у релізі.

Відповідно до укладеної угоди, Getin Holding на момент передачі акцій отримає зазначену  вище ціну продажу за вирахуванням 95 млн грн, які утримуються покупцем для забезпечення його потенційних вимог, пов'язаних з якістю кредитного портфеля Банку, а потім виплачуються продавцю двома частинами після першої та другої річниці угоди. Ціна після її дати може бути переглянута щодо генерованого прибутку та виплачених дивідендів.

Серед умов угоди – її узгодження в АМКУ та НБУ, передача певних активів підконтрольного Getin Holding фінансовій компанії ТОВ "Нью Фінанс Сервіс" покупцю, зазначеному ПУМБ.

Польський власник уточнює, що на 30 вересня 2021 р. сукупні активи Ідея Банку становили PLN883,24 млн, загальний капітал – PLN184,67 млн.

Угода регулюється англійським законодавством.

На початку лютого цього року Getin Holding повідомив про підписання договору з українським покупцем щодо продажу 100% акцій Ідея Банку та 100% акцій ТОВ "Нью Фінанс Сервіс" (Київ). Сторони планували закрити потенційну угоду до 30 вересня 2021 року.

Це була не перша спроба Getin Holding продати дочірній український банк. Як повідомлялося, у червні 2020 року було розірвано угоду з продажу банку приватному інвестору та українській інвесткомпанії Dragon Capital: сторони не змогли погодити її комерційні умови у встановлений договором термін. Пізніше Dragon Capital купив "Юнекс Банк" у Смарт-Холдингу Вадима Новинського.

Ідея Банк (раніше – Плюс Банк) засновано у 1989 році. За дев'ять місяців його чистий прибуток склав 418,974 млн грн, що у 5,4 раза більше, ніж за аналогічний період 2020 року.

За даними Нацбанку України, станом на 1 вересня 2021 року за розміром загальних активів ПУМБ посідав 7-е місце (99,907 млрд грн), а Ідея Банк 27-е (9,14 млрд грн) місце серед 72  чинних в країні банків.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Раді пропонують відкликати Безуглу з посади заступниці голови комітету з нацбезпеки

Жовква: Наступні п'ять років - це вікно можливостей, яке Україна та ЄС мають використати дуже мудро

До Києва прибула Консультаційна група високого рівня з питань вступу України до ЄС

Перші EUR1,4 млрд непередбачених доходів від знерухомлених росактивів надійдуть до Європейського мирного фонду наступного тижня і підуть на військову допомогу Україні

Угорщина продовжує блокувати виплату чергового траншу до Європейського мирного фонду для України - Боррель

Боррель: Діяльність Орбана проти політики ЄС має наслідки - я прийняв рішення провести наступне неформальне засідання не в Будапешті, а в Брюсселі

Ворог завдав ракетного удару по Одещині, пошкоджена адмінбудівля приватного підприємства, склади, цивільні автомобілі

Буданов про вбивство Фаріон: Ми не маємо права терпіти подібні злочини і продовжимо захищати Україну як на фронті, так і всередині нашої держави

Підозрювані у заволодінні майже 100 млн грн під час будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива "Енергоатому" постануть перед судом - САП

Кількість бронювань у "Дії" перевищила 34 тис. менше ніж за тиждень

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА