12:42 16.11.2021

Помер скульптор Гурбанов, який створив "Скрипаля на даху" та "Сім чудес Харкова"

1 хв читати
Помер скульптор Гурбанов, який створив "Скрипаля на даху" та "Сім чудес Харкова"

Харківський скульптор Сейфаддін Гурбанов, автор низки знакових пам'яток у регіоні, раптово помер на 60-му році життя, повідомляє прес-служба Харківської міської ради.

"Пішла ціла епоха. Роботи Сейфаддіна Гурбанова багато в чому визначили нинішній скульптурний вигляд Харкова. Професіонал та неперевершений майстер, він створив такі пам'ятники, які стали візитними картками Харкова та заслужили народну любов. "Скрипаль на даху", "Перша вчителька", "Інспектор ДАІ", "Сім чудес Харкова" та багато інших не залишають байдужим нікого: часом вони просто змушують посміхнутися, іноді - задуматися про вічне", – зазначив міський голова Харкова Ігор Терехов.

Сейфаддін Гурбанов Алі огли народився 19 жовтня 1962 року в Нахічевані Азербайджанської РСР. 1989 року закінчив Харківський художньо-промисловий інститут.

У 2004 році Гурбанову було присвоєно звання Заслуженого художника України, у 2010 році - Народного художника України. Доцент кафедри скульптури Харківської державної академії дизайну та мистецтв.

Почесний громадянин Харківської області, нагороджений Почесною відзнакою Харківської обласної ради "Слобожанська слава", Міжнародним орденом "Свята Софія", Міжнародною нагородою "Сократ" британського університету в Оксфорді.

Автор низки пам'ятників та скульптурних композицій у Харкові (нобелівському лауреату Іллі Мечникову, архітектору Олексію Бекетову, "Скрипаль на даху", "Перша вчителька", "Інспектор ДАІ", "Древо життя"), пам'ятника співаку Мусліму Магомаєву у Києві, філософу в Любляні (Словенія) тощо.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА