08:05 18.11.2021

Правоохоронні органи отримали 210 тис. повідомлень про підробку COVID-сертифікатів

2 хв читати
Правоохоронні органи отримали 210 тис. повідомлень про підробку COVID-сертифікатів

Правоохоронці отримали 210 тис. повідомлень про підробку COVID-сертифікатів, повідомила заступник міністра охорони здоров'я Марія Карчевич.

"У нас на сьогодні 210 тис повідомлень про підробку документів", - сказала вона під час засідання парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності у середу.

Як уточнили агентству "Інтерфакс-Україна" у МОЗ, йдеться про моніторинг соцмереж, який допоміг отримати 210 тис. згадок про можливість підробити COVID-сертифікат.

Ці повідомлення передали правоохоронним органам.

Як повідомлялося, парламентський комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді ухвалити у другому читанні та в цілому законопроект про внесення змін до Кримінального кодексу України про встановлення відповідальності за підробку документів щодо проведення профілактичних щеплень, зокрема від коронавірусної хвороби (№6084).

На засіданні в середу комітет підтримав пропозицію включити до законопроекту норму про звільнення від кримінальної відповідальності правоохоронних органів, що зізналися, про наявність підроблених сертифікатів вакцинації.

Парламент 2 листопада ухвалив у першому читанні законопроект №6084 про внесення змін до Кримінального кодексу щодо встановлення відповідальності за підробку документів щодо проведення профілактичних щеплень. Законопроект пропонує встановити відповідальність за використання особою свідомо підроблених документів, що підтверджують проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб, у вигляді штрафу від 17 тис. грн. до 34 тис. грн. або обмеження волі терміном  до двох років.

Законопроект також встановлює відповідальність за внесення медичним працівником свідомо неправдивих відомостей до медичної документації про щеплення у вигляді штрафу від 34 тис. грн до 68 тис. грн або позбавлення волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю терміном від одного до трьох років.

Крім того, виготовлення з метою збуту, збут підроблених документів, що підтверджують проведення профілактичних щеплень, можуть спричинити покарання у вигляді штрафу від 85 тис. грн до 170 тис. грн або позбавлення волі на строк до трьох років.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Представники міністерств і профільних асоціацій на переговорах Україна-Польща-ЄС обговорили можливість розблокування українсько-польського кордону

Волонтери ТЧХУ працювали на місці руйнувань у Харкові після російської атаки

Мінсоцполітики розробило проєкт демографічної стратегії України до 2040 року

СБУ затримала агента РФ, який хотів скоригувати ракетний удар по ТЕС і військовому госпіталю в Дніпрі

Рада оборони Києва ухвалила рішення про посилення заходів безпеки в столиці - КМВА

ДБР викрило злочинну групу посадовців, яка зрубала 100-річні дуби на 60 млн грн у Чорнобильському заповіднику

Глава МЗС Кулеба задекларував 3,3 млн грн доходів за 2023 рік

Окупанти вранці завдали ракетного удару по Одесі - Кіпер

У Запорізькій області дрони вдарили по транспортній інфраструктурі, є постраждалі

Ювенальні прокурори: 537 дітей загинули в Україні в результаті збройної агресії РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА